Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Vědci objevili stopy Yettiho. Na Sibiři našli jeho opuštěný pelech

Lenka Zajícová

Lenka Zajícová

2. 12. 2011

Mezinárodní vědecký tým, který se vydal po stopách bájného sněžného muže na Sibiř, přinesl nové šokující poznatky.

Yettiho skalp, jeden z důkazů vydávaných jako zaručeně pravý Zdroj: Wikipedia.org

Přes více než sto let vyvolává Yetti mnoho otázek. Za tu dobu se objevila řada podnětů od různých lidí, kteří viděli podivné úkazy v oblasti Sibiře. V poslední době se však jejich počet rapidně zvýšil, a tak se vědecká skupina složená z vědců z celého světa vydala prozkoumat, zda je na tom něco pravdy.

O tom, že neobvykle chlupaté a vysoké stvoření není jednoduché polapit, se přesvědčil i odborný tým. Nezvyklá mise přesto nakonec dosáhla úspěchu a poté, co sibiřská expedice provedla poslední pozorování Yettiho, prezentovala své poznatky na nedávné konferenci v Moskvě.

Vědci se chystají na Sibiř. Pokusí se dostat Yettiho

Ve zkoumaném areálu našel odborný tým stopy po stanovišti opuštěném sněžným mužem. Neobvykle pokroucené stromy místní domorodci považují za Yettiho domov.

„Nalezení stromů zkroucených do obloukovitého tvaru může souhlasit s teorií, že si sněžný muž staví hnízda. Nemyslíme si, že by k pokroucení stromů došlo důsledkem činnosti jiných zvířat či lidí a navíc se podobný úkaz vyskytl i v Severní Americe,“ tvrdí biolog John Bindernagel.

Záhada okolo 2,5 metru vysokého stvoření se ani po expedici neblíží k úplnému odhalení. Mnozí lidé neustále považují jeho existenci za výsledek bujné fantazie ostatních. Jak ale vysvětlit nezvyklá hnízda objevená vědci na Sibiři?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vědci objevili stopy Yettiho. Na Sibiři našli jeho opuštěný pelech

Hide picture