Menu
FANZINE.cz
Literatura

Velká Británie a Irsko hledají největšího fanouška Harryho Pottera

Marek Hofman

Marek Hofman

3. 7. 2012

Od vydání první knihy o Harrym Potterovi uběhlo patnáct let. Za tu dobu se brýlatý čaroděj stal fenoménem a získal mnoho fanoušků. Ve Velké Británii a Irsku nyní hledají největšího z nich.

Hledání největšího Potterova fanouška skončí 31. července. Zdroj: distributor filmu

Knižní prvotina britské spisovatelky Joanne K. Rowlingové, román Harry Potter a Kámen mudrců, poprvé vyšla 26. června roku 1997. Autorka tehdy samozřejmě nemohla tušit, že její hrdina obletí celý svět a změní životy tisíců čtenářů. Jak popularita Harryho Pottera stoupala, zástupy fanoušků se rozrůstaly.

O patnáct let později se proto londýnské nakladatelství  Bloomsbury rozhodlo najít největšího Potterova fandu. V úterý 26. června odstartovalo soutěž, které se můžou zúčastnit všichni obyvatelé Velké Británie a Irska. Podmínkou je napsání dopisu o maximálním rozsahu padesáti slov. V něm dotyčný vylíčí, proč by právě on měl být považován za největšího fanouška.

Čtěte také: S ubývajícími fanoušky Harryho Pottera roste počet sov bez domova

V druhém kroku soutěžící vloží dopisy do speciálních poštovních schránek, kterých je více než 1 800. Boxy se nalézají v knihkupectvích a knihovnách po celém Irsku a Británii.

Soutěž skončí v úterý 31. července. Jméno vítěze bude oznámeno 1. září.

Výherce se může těšit na rodinnou dovolenou v zábavním parku The Wizarding World of Harry Potter v Orlandu na Floridě. V parku se kromě jiného nachází replika bradavického hradu, obchody a hostince z filmů a knih, horská dráha a další atrakce.

Čtrnáct vylosovaných šťastlivců pak obdrží speciální edici všech sedmi románů vydanou k patnáctému výročí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Velká Británie a Irsko hledají největšího fanouška Harryho Pottera

Hide picture