Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

VIDEO: Del Toro představuje děsivý horor, podle kterého točí film Mama

Denisa Marešová

Denisa Marešová

30. 12. 2012

V březnu do našich kin přijde nový, ultra děsivý, španělský horor Mama, jehož producentem není nikdo jiný než samotný Guillermo del Toro. Pojďte se s námi podívat na krátký film, který inspiroval tvůrce k natočení celovečerního snímku.

video
play-sharp-fill

Guillermo del Toro, režisér filmů jako Hellboy nebo Faunův Labyrint, je i zdatným a úspěšným producentem. Již v březnu bude mít i u nás premiéru španělsko-kanadský horor Mama. Producentem se stal právě Del Toro a nyní hororovým fajnšmekrům představuje krátký snímek z roku  2008 s názvem Mama, který lehce poodhaluje příběh jeho nové, celovečerní verze.

Podívejte se i na trailer filmu Mama. Španělsko válcuje současné horory s del Torem v zádech

Del Toro ve videu pro Collider.com vysvětluje, proč se do projektu jako producent zapojil, v úvodu proto říká: „Krátký film od Andyho Muschiettiho a jeho sestry Barbary upoutal moji pozornost, protože to bylo nejděsivější krátké video, co jsem kdy viděl, bylo to neuvěřitelně kvalitně natočené.“ Kraťas ho zaujal pro jeho klaustrofobickou a velice děsivou atmosféru a vynikající řemeslné zpracování. Proto se do celovečerního projektu rád zapojil jako producent.

A o čem příběh filmu Mama vypovídá? O věčné lásce rodiče. Holčičky Victoria a Lilly přijdou jako malé o oba rodiče, jejich matka je však natolik miluje, že se vrátí jako odpudivý duch a nedovolí nikomu jinému, aby se o její dcery staral. Poté, co dcery žijí dlouhá léta samy v lesní chatce skoro jako zvířata, si je osvojí strýc s přítelkyní. Teprve pak začíná pořádné řádění žárlivé mrtvolné matky.

Hrůza v podobě vlastní matky malé holčičky ničí. Zdroj: Bontonfilm

V hlavních rolích se objeví Nikolaj Coster –Waldau, známý např. ze seriálu Hra o trůny. Jeho přítelkyni si zahrála Jessica Chastain. Režisérem filmu je již zmíněný Andreas Muschietti, tvůrce krátkého videa, které se stalo inspirací pro celovečerní snímek.

Mama

Horor
Španělsko / Kanada, 2013, 100 min

Režie: Andres Muschietti
Hrají: Jessica Chastain, Nikolaj Coster-Waldau, Javier Botet, Megan Charpentier, Daniel Kash

Premiéra v ČR: 14. března 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Del Toro představuje děsivý horor, podle kterého točí film Mama

Hide picture