Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

VIDEO: Jak se stát lovcem upírů? Známe 4 lekce Abrahama Lincolna

Martin Peška

Martin Peška

4. 7. 2012

FOTO: Abraham Lincoln: Lovec upírů!Exkluzivně!Ve čtvrtek 19. července má premiéru snímek vizionářských filmařů Tima Burtona a Timura Bekmambetova s názvem Abraham Lincoln: Lovec upírů, který má amerického prezidenta představit jako největšího bijce upírů.

video
play-sharp-fill

Redakce magazínu FANZINE.cz exkluzivně už dnes svým čtenářům přináší prostřednictvím videa čtyři lekce, podle nichž je dle tvůrců filmu možné jít ve šlépějích největšího lovce nesmrtelných v historii, šestnáctého amerického prezidenta Abrahama Lincolna.

V hlavní roli snímku Abraham Lincoln: Lovec upírů se ukáže po několikaleté filmové odmlce Benjamin Walker, kterého si mohou diváci pamatovat například z Vlajek našich otců režiséra Clinta Eastwooda. Od roku 2007 si ale vychutnával ovace především na divadelních prknech i díky několika úspěšným hrám na Brodwayi. Kvůli své nejnovější roli musel zhubnout 15 kilo, aby získal prezidentovu štíhlost, a strávil hodiny trénováním se zbraněmi, aby se z něj stal neohrožený lovec nesmrtelných.

Práce filmařů má být portrétem muže a vůdce, o kterém se nejen americké děti učí ve školách, a zobrazením klíčových událostí, jež ovlivnily jeho samotného i celý americký národ. Ovšem nyní je promíchán s akčním příběhem o upírech.

Čtěte také: Zpříjemněte si čekání na lovce upírů Abea Lincolna stylovým komiksem

Film ukazuje velkého zakladatele jako prvního superhrdinu Ameriky. „Lincolnův celý život je jako příběh klasického komiksového hrdiny. Vede dvojí život: Přes den je prezidentem Spojených států a v noci lovcem upírů,“ řekl Tim Burton.

„Byl obyčejný a výjimečný zároveň,” uvedl k podstatě postavy Lincolna, jakého uvidíme ve filmu, režisér Timur Bekmambetov.

Scénárista Seth Grahame-Smith, podle jehož stejnojmenného románu z roku 2010 se film natáčel, vysvětluje: „Lincolnův život je archetypem originálního příběhu superhrdiny. Zapomeňte nyní na upíry. Lincoln nebyl ze slavné rodiny ani neměl peníze. Jeho matka zemřela, když byl malý. V podstatě každý, koho měl rád, zemřel. Neměl patřičné vzdělání a přesto se, obrněn jen svojí myslí a vůlí, stal prezidentem, který zachránil svůj národ.”

Abraham Lincoln: Lovec upírů (Abraham Lincoln: Vampire Hunter)

Horor / Thriller
USA, 2012

Režie: Timur Bekmambetov
Hrají: Benjamin Walker, Anthony Mackie, Dominic Cooper, Mary Elizabeth Winstead, Jimmi Simpson, Robin McLeavy

Premiéra v ČR: 19. července 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Jak se stát lovcem upírů? Známe 4 lekce Abrahama Lincolna

Hide picture