Menu
FANZINE.cz
Komiks

Zpříjemněte si čekání na lovce upírů Abea Lincolna stylovým komiksem

Ondřej Pešek

Ondřej Pešek

14. 6. 2012

Nejnovější film Timura Bekmambetovova představí proslulého amerického prezidenta jako Lovce upírů. A aby měli i více než měsíc před plánovanou premiérou fanoušci co hltat, na webu filmu se objevil storyboardový komiks.

Stejně jako film, také komiks je pořádnou řežbou. Zdroj: abelincolnvampirehunter.com

Že nebyl Abraham Lincoln žádné ořezávátko, to je jasné snad každému. Ruský režisér Timur Bekmambetov (režisér například nepříliš přijímané komiksové řežby Wanted) tak šestnáctého amerického prezidenta představí v tom drsnějším světle. Jako Lovce upírů. Abrahama zahraje třicetiletý Benjamin Walker a o produkci se postaral Tim Burton – i to zajisté působí jako lákadlo.

Co však na přípravě filmu zaujme ještě více? Webové stránky. Ty obohatil v podstatě webkomiks. Tvůrci ho údajně poskládali ze storyboardů. Prvně upoutá originální kresbou a příběhem.

Podívejte se také na filmový trailer. Ukáže Lincolnovo bouřlivé mládí

Když se však člověk začte, ohromí ho komiks ještě více svým zpracováním. Jedná se o interaktivní komiks, kde člověk pomalu pomocí myši (či šipek) projíždí pás panelů, které žijí svým vlastním životem. Postavy se v jednotlivých okéncích hýbají, po čtenáři vrhají sekery a krev chlýstá ven. A to vše v jednom jediném obrázku. Vskutku povedený počin a na takto propagované stránce možná někomu i poradí, kterým směrem se v budoucnu může komiksová inovace odvíjet. Pokud ne, alespoň mají fanoušci zajímavé čtení.

Webovou stránku filmu, na níž se komiks nachází, naleznete zde. Jednotlivé kapitoly (měly by ve výsledku být tři) vycházejí od 5. 6. každé úterý. Film samotný jde do českých kin 19. 7. 2012 a rozhodně půjde o roztomiloučký krvák.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zpříjemněte si čekání na lovce upírů Abea Lincolna stylovým komiksem

Hide picture