Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

VIDEO: Kocour z Červeného trpaslíka v Praze mluvil o natáčení nové série

Jan Neuman

Jan Neuman

5. 11. 2011

FOTO: Danny John-Jules Podle Dannyho Johna-Julese alias Kocoura z Červeného trpaslíka bude desátá série znovu ve znaku dětinskosti a toho, co dělá Červeného trpaslíka Červeným trpaslíkem.

video
play-sharp-fill

Pražský festival o fantastice FanCity přivítal v pátek 28. října jedno ze svých největších lákadel. Do Prahy se opět po deseti letech přijel podívat Kocour Červeného trpaslíka. Jeho návštěva vzbudila obrovský zájem fanoušků a Kocour potvrdil, že je opravdovým bavičem.

Kocour nám prozradil, že během příštího měsíce začne natáčení desáté série této kulturní záležitosti. Diváky samozřejmě zajímalo, co bude nového a jak to bude vypadat. „Červený trpaslík bude ve znaku navrácení se k původnímu konceptu, nicméně objeví se i nové věci, zajímavá je po interierové stránce zeď rukou, která vás může namasírovat a možná i mnohem víc,“ jak s potutelným úsměvem dodává Jules. Fanouškům prozradil, že série bude čítat šest dílů.

Vybrali jsme 6 nejlepších scén z Červeného trpaslíka. Podívejte se

Návrat k původnímu konceptu je znát i z toho, čím Jules dále navázal: „Po deseti letech se vracíme k původnímu harmonogramu natáčení a přemýšleli jsme nad tím, jaké to bude a jak bychom scény zahráli jako o deset let starší. Potom jsme si řekli, aha, vždyť my jsme o deset let starší, neměl by seriál vyjít spíše pod názvem Starý tlustí chlapi ve vesmíru?“ „Také jsme se rozhodli vrátit k původnímu natáčení před živým publikem a naše postavy budou opět dětinské, jako na začátku Červeného trpaslíka.“

FOTO: Danny John-Jules na FanCity 2011

Foto: Markéta Prošková, FANZINE.cz

Kocourovi byl poté v průběhu přednášky puštěn český dabing a byla mu ukázána fotka Miroslava Vladyky, který jej daboval. Na to Jules prohlásil: „Mohu dostat tuhle fotku? Přidám si ji jako avatara na facebook a twitter a fanoušci se budou ptát, kdo je to? A já jim na to řeknu, to je přece Kocour.“ O několik okamžiků později požádal i o fotky zbývajících dabérů se slovy „ostatním z Trpaslíka z toho udělám Vánoční přáníčka“ a po krátkém zamyšlení dodal: „Je skoro děsivé, že již vypadám stejně jako můj český dabér,“ což vyvolalo v sále výbuch smíchu.

Přečtěte si rozsáhlou reportáž o festivalu FanCity

Danny John-Jules nezklamal a předvedl, že je opravdovým bavičem. A nejen bavičem, ale i zpěvákem a tanečníkem, jak předvedl na své besedě. Na požádání předvedl taneční kreace a pobavil všechny bez rozdílu věku. Na závěr poděkoval nadšeným fanouškům za skvělou atmosféru a zavzpomínal na návštěvu Prahy před deseti lety, kdy zde točil Bladea 2.

FanCity, festival her a fantastiky, se konal ve dnech  od 26. do 30. října v KC Novodvorská na pražské Lhotce. Kromě mnoha přednášek a promítáni se zde nacházela velká herna počítačových a konzolových, ale i deskových a hudebních her. Exkluzivními hosty FanCity se stali KocourČerveného trpaslíka, Tony AmendolaHvězdné brány a další zahraniční herci. Magazín FANZINE.cz (při TOPZINE.cz) je hlavním mediálním partnerem akce. Sledujte náš speciál k této události.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Kocour z Červeného trpaslíka v Praze mluvil o natáčení nové série

Hide picture