Menu
FANZINE.cz
Gadgets

VIDEO: Nejvýkonnější svítilna na světě dokáže usmažit vejce i roztavit plast

Marek Jedinák

Marek Jedinák

22. 6. 2012

Společnost Wicked Lasers zabývající se výrobou hodně nestandardních gadgetů vyvinula baterku s tak intenzivním sloupcem světla, že dokáže roztavit plast a v mžiku zapálí novinový papír. Zájemce vyjde skoro na 4 tisíce korun.

Jen málokoho by napadlo, jakou dokáže tahle nenápadná kráska nadělat paseku. zdroj: wickedlasers.com

Jak intenzivně svítí nejvýkonnější baterka na světě? Řekněme, že klasická kapesní svítilna disponuje světelným tokem přibližně 100 jednotek lumenů. Nejnovější produkt firmy Wicked Lasers je schopen vytvořit světelný sloupec až o 4 tisíce jednotek intenzivnější.

Čtěte také: Létající jetpack skutečně existuje. Dokáže létat nad vodou a stojí 2 milióny korun

Prakticky je tak tato baterka schopna v absolutně temné místnosti vytvořit téměř denní osvětlení. Odpovídá tomu však i výdrž baterie. 1 500 mAh baterie, typická například pro moderní telefony, je uzpůsobena tak, aby se nabila přibližně za třicet minut.

Celou šťávu z ní pak vyždímá pouhých pět minut svícení.

Neskutečný výkon je však schopen doslova neuvěřitelných věcí. Proud světla je natolik horký, že dokáže během chvilky usmažit či spíše upéct vejce, roztavit plast, zapálit cigaretu či vznítit papír.

Výkonu samozřejmě odpovídá i cena. Ta společně s dovozem vyjde přibližně na 3 800 korun.

The YouTube ID of NiKzrnKR3Ts#! is invalid.

Wicked Lasers u nás patří mezi nepříliš známé výrobce laserových zařízení, která rozhodně nejsou určena dětem. Kapesní laserová ukazovátka z jejich produktové řady stojí klidně i přes pět tisíc korun a vynikají neuvěřitelným výkonem.

Společnost vyrábí také slušně zpracované laserové meče imitující meče světelné z Hvězdných válek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Nejvýkonnější svítilna na světě dokáže usmažit vejce i roztavit plast

Hide picture