Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

VIDEO: Tomáš Klus je největší frajírek českého fantasy filmu Poslední z Aporveru

Martin Peška

Martin Peška

19. 7. 2011

!Exkluzivní videointerview!V Praze na Kavčích horách se aktuálně pod režií Tomáše Krejčího dotáčí poslední záběry, 3D dotáčky, pro český fantasy film, Poslední z Aporveru. Studio v budově České televize navštívila i redakce magazínu Fanzine.cz, která pro své čtenáře vyzpovídala režiséra Tomáše Krejčího.

video
play-sharp-fill

„Chlapec jménem Ribli se snaží vyrovnat se ztrátou svého otce, kterého zabily zlé příšery, kterým říkáme Tokrejové. Stahují lidi do mračen, které jsou dole pod houbami, kde lidé žijí, a tam z nich dělají další a další netvory. Hrdina musí projít cestu a zjistit, zda je ještě šance otce zachránit, případně zachránit ještě další jeho blízké. Cesta začíná v jeho vlastním srdci…“ prozradil o příběhu filmu režisér Tomáš Krejčí.

Ve snímku se objeví americká herečka Susan May Pratt známá ze seriálu Posel ztracených duší (2005), či filmů Odsouzeni zemřít (2006), Bez tváře (2008) a také Tami Stronach, kterou proslavila role princezny ve filmu Nekonečný příběh.

Čtěte také exkluzivní rozhovor s Tami Stronach!

Z tuzemských herců byli obsazeni Filip Cíl, David Vobořil, Jana Pidrmanová, Petr Forman, Michal Zelenka či Nela Boudová. Roli dostal také Tomáš Klus, který je známý spíše jako písničkář. Právě on podle Krejčího dostal roli frajírka, jenž se chce postavit do čela obránců, kteří bojují se zlými a zkázonosnými Tokreji.

Co víme o světě jménem Aporver?
Planeta je velká přibližně jako Země. Má tři slunce a několik měsíců.
Lidé zde žijí nad oblaky v kilometrové výšce na kloboucích obřích hub.
Přírodní civilizace zde žije v souladu s přírodou, cestuje pomocí vzdušných vírů.
Jídlo i všechno oblečení se vyrábí z hub nebo z létajících rostlin zvaných Sikony.

Fanouškům filmů Karla Zemana možná bude film svým provedením trochu připomínat trochu Cestu do pravěku (1955). Tomáš Krejčí svůj filmový počin přirovnává spíše k Zemanově Bláznivé kronice (1964). Film totiž sice využívá moderních technologií, které byly použity i při natáčení velkofilmu Avatar, současně ale kombinuje živé herce a ručně kreslené a v počítači animované prostředí. Celkem by se ve filmu mělo objevit jen zhruba pět záběrů, v nichž nebudou vizuální efekty.

Termín premiéry filmu v Česku i na Slovensku byl už několikrát posunut, definitivně by se do kin měl dostat 22. března 2012. Jedním z faktorů, které termín posouvaly, je fakt, že film původně neměl být ve 3D technologii. Režisér filmu prozradil, že by návštěvníky v kinosálech mohly na jaře příštího roku přivítat i některé rekvizity používané při natáčení.

OBR: Poslední z Aporveru

Zdroj: Actor´s Runway Agency

Zajímavostí filmu je také střih, kterého se ujme střihač Vetřelce, Terry Rawling. Ten v rozhovoru pro Topzine.cz věří, že český snímek uspěje i v zámoří.

Tomáš Krejčí by filmem rád oslovil nejen fanoušky fantastiky, doufá, že příběh bude srozumitelný i pro různé národnosti. Do jisté míry tvůrci Posledního z Aporveru berou svůj film jako generální zkoušku pro plánovanou adaptaci Války s mloky podle stejnojmenného románu Karla Čapka, která by se měla do kin dostat koncem roku 2013. Už i o tomto projektu jsme naše čtenáře dříve informovali.

Poslední z Aporveru (Last Children Of Aporver, The)

Fantasy / Animovaný

ČR, 2011

Režie: Tomáš Krejčí
Hrají: Filip Cíl, Susan May Pratt, David Vobořil, Jana Pidrmanová, Petr Forman, Tami Stronach, Bořivoj Navrátil, Naděžda Prchalová – Vicenová, Tomáš Klus, Michal Zelenka, Hana Vagnerová, Nela Boudová, Eduard Jenický, Zdeněk Velen, Marcela Holubcová

Premiéra v ČR a SR: 22. března 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Tomáš Klus je největší frajírek českého fantasy filmu Poslední z Aporveru

Hide picture