Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

VIDEO: Replika Batmobilu má zvuk jako stíhačka bez zvukových efektů

Redakce

Redakce

21. 9. 2011

Na rozdíl od toho filmového ho totiž skutečně pohání turbínový motor. Některé schopnosti originálního Batmobilu z filmu Tima Burtona sice postrádá, na druhou stranu by ho na semaforech jasně setřelo.

Také byste se projeli tímto strojem? Zdroj: distributor filmu

Automobilový restaurátor a bývalý závodník Casey Putsch se svým týmem Putsch Racing sestrojil repliku Batmobilu, která po technické stránce není výtvorem amatérských kutilů.

Pohání ho motor Boeing z armádní protiponorkové helikoptéry (The Gyrodyne QH-50 DASH) o výkonu 365 koní, což je pro vozidlo vážící díky laminátovo-hliníkové karosérii a ocelové konstrukci přibližně 1300 kilogramů poměrně dost. Pro představu, soutěžní vozidla WRC mívají se stejnou váhou 300 koní.

Čtěte také recenzi komiksu Batman: Temné vítězství

Vzhledem k tomu, že jde o jedinou repliku původního vozidla, která má skutečný turbínový motor, a tudíž i po technické stránce v zásadě odpovídá ,,vysněné“ vizi hollywoodských filmařů, dostalo se tomuto projektu celosvětové publicity. Pan Putsch se jí moudře rozhodl využít a vůz prodal přes eBay za v přepočtu 10,5 milionů korun, ne zas tak moc, uvážíme-li jeho unikátnost a parametry.

A také to proto, že vůz je schválený pro běžný provoz. Jeho nový majitel tak může jet se svým novým autem třeba i na plavání.

Pokud se po cestě omylem dostane do extrémně úzké uličky, neotočí se sice pomocí pístu na fleku jako filmový Batman, ale v zácpě si na druhou stranu lze zkrátit nudu pomocí nainstalovaného iPadu s připojením na internet.

Mohlo by vás zajímat: Postižená Batgirl se opět postaví na nohy

Podívejte se také na video s průřezem historií Batmobilů. Řekněte sami, jestli verze z roku 1989 není dodnes nejen nejextravagantnější, ale také nejcharismatičtější a nejzajímavější.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Replika Batmobilu má zvuk jako stíhačka bez zvukových efektů

Hide picture