Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

VIDEO: Světový pohár ve famfrpálu. Hrát mohou i obyčejní mudlové

Petra Gawlasová

Petra Gawlasová

18. 11. 2011

Spousta fanoušků Harryho Pottera snila o tom, že by si jednou v životě zahrála kouzelnickou  hru famfrpál (angl. quidditch). A spousta z nich ani netuší, že se jejich sen stal skutečností a famfrpál patří k oblíbeným sportům amerických studentů.

Zarytí fanoušci mnohdy nedokáží překonat fakt, že jejich modly jsou pouze vymyšlené. To je i případ účastníků již pátého Světového poháru ve famfrpálu, hře, kterou žije celý kouzelnický svět slavné knihy J. K. Rowlingové. Jednotlivé týmy vůbec neomezuje fakt, že košťata ve skutečnosti nelétají a hrací míče nemůžete očarovat. Prostě se rozhodli, že vytvoří Mezinárodní famfrpálovou asociaci (angl. International Quidditch Association) a udělají z fiktivního sportu celosvětovou soutěž.

Exkluzivní rozhovor: Katie Bell z Harryho Pottera: Ráda bych si zahrála ten famfrpál

Světového poháru se účastní každoročně stovka středních škol ze čtyř zemí (USA, Kanada, Finsko a Nový Zéland) a celkový počet závodníků čítá na dva tisíce. Pravidla sportu se samozřejmě musela upravit mudlovským podmínkám a hra je popisována jako něco mezi rugby, vybíjenou a honěnou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Světový pohár ve famfrpálu. Hrát mohou i obyčejní mudlové

Hide picture