Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Katie Bell z Harryho Pottera: Ráda bych si zahrála ten famfrpál

Jan Nohovec

Jan Nohovec

29. 10. 2011

FOTO: Herečka Georgina Leonidas v Praze na FanCity 2011Georgina Leonidas, britská herečka, která si zahrála jednu z vedlejších rolí v posledních filmových Potterech, navštívila festival FanCity v Praze. Už teď prý chce přijet znovu a zahrát si v Česku famfrpál.

FOTO: Herečka Georgina Leonidas v Praze na FanCity 2011

Herečka Georgina Leonidas v Praze na FanCity 2011, Foto: Markéta Prošková, FANZINE.cz

Georgina Leonidas byla ještě před tím, než ji obsadili od šestého dílu Harryho Pottera jako členku Nebelvíru, velkou fanynkou jak knižní, tak filmové série. Když prý přišla poprvé na natáčení, ohromila ji tamější téměř rodinná atmosféra – někteří herci tam hráli prakticky půlku svého života.

„Fascinovalo mne, jak musí být na natáčení všechno detailní. Když jsme dělali scénu v učebně lektvarů, kde Harry získá Felix felicis, všechny lahvičky na policích – i ty, které diváci nikdy neměli možnost vidět – musely být oštítkovány. Člověk si pak přidal jako v opravdovém sklepení, na opravdové hodině lektvarů. Podobné to bylo s Velkou síní, kam jsem se vždycky strašně těšila. Všechno bylo tak detailní…,“ popsala Leonidas své dojmy z natáčení.

Přečtěte si také exkluzivní rozhovor s Georginou Leonidas

Ačkoli její postava patří do Nebelvíru, sama sebe by asi zařadila do Mrzimorské koleje. Na otázku, které kouzlo by se asi nejraději naučila, kdyby měla možnost, odpověděla: „Reparo.“ Sympatická Britka je prý tak trochu nešika, a magie, která sama od sebe opravuje věci, by se jí velmi hodila. Ve filmu ale použila jen klasické Wingardium Leviousa. Kdyby si měla pro svou postavu Katie Bell vybrat nějaký učitelský post, asi by to byla ředitelka Bradavic. Mohla by tak učit úplně všechno.

FOTO: Georgina Leonidas jako Katie Bell ve filmu Harry Potter

Georgina Leonidas jako Katie Bell ve filmu Harry Potter, Zdroj: Warner Bros.

Proti očekávání fanoušků, kteří mají o posledních filmech spíše rozporuplné pocity, Georgina Leonidas prohlásila: „Závěrečné filmy se mi opravdu líbily. To, že David Yates přesunul finální bitvu mezi Harrym a Voldemortem z Velké síně, byl dobrý krok. Je to tak mnohem soukromější. A ze závěru víme, že ti, co přežijí, nakonec skončí dobře – to také oceňuji.“

Britské herečce i jejímu agentovi se prý v Praze i na komorním festivalu FanCity 2011 v KC Novodvorská velmi líbilo a možná přijedou i v létě na Festival Fantazie, kde by si Leonidas chtěla zahrát s českými fanoušky famfrpál. Zatím to ještě neměla možnost zkusit, protože její postava je během filmových zápasů na ošetřovně.

FanCity, festival her a fantastiky, se koná v těchto dnech, od 26. do 30. října v KC Novodvorská na pražské Lhotce. Kromě Rekhy Sharmy, kterou zde budete moci potkat naposledy v pátek 28. října, je hostem festivalu také představitel jaffského mistra Bra´taca ze Stargate SG-1 a v pátek okolo 14:00 přijede i KocourČerveného trpaslíka. Magazín FANZINE.cz (při TOPZINE.cz) je hlavním mediálním partnerem akce. Sledujte náš speciál k této události.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Katie Bell z Harryho Pottera: Ráda bych si zahrála ten famfrpál

Hide picture