Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Video: Warwick Davis součástí Star Wars: Episode VII

Kristina Friday

Kristina Friday

17. 10. 2014

Přestože se nové Hvězdné války natáčí již nějaký ten pátek, detaily ohledně (pod)názvu či snad samotného děje jsou drženy přísně pod pokličkou. Známo je tak pouze obsazení, ke kterému se nyní přidala další známá tvář – Warwick Davis.

Warwick Davis jako Willow ve stejnojmenném filmu a jako Ewok Wicket v Návratu Jediho. Zdroj: Lucasfilm

Warwick Davis jako Willow ve stejnojmenném filmu a jako Ewok Wicket v Návratu Jediho. Zdroj: Lucasfilm

„Vyrostl jsem – Wicket mohl také vyrůst. Má malé Ewoky. Myslím, že Han Solo se rozhodl, že s nimi na planetě zůstane, je mu špatně z poletování kolem galaxie. Odešel do důchodu  a jen se tak poflakuje s Ewoky a Leiou, šťastný v jejich malé chajdě a pak se sem tam objeví Wicket. Umím si to představit. Představte si, že bych se teď vrátil zpátky do kostýmu Ewoka. Nebylo by to divný?“ Nechal se Warwick Davis slyšet v rozhovoru pro USA Today v roce 2012. Tehdy zřejmě neměl ani zdání…

Do předaleké galaxie se v Epizodě VII vydá hned několik fanouškům dobře známých herců z původní trilogie. Potvrzeni zatím byli Mark Hamill (Luke), Harrison Ford (Han Solo) i Carrie Fisher (Leia) a Peter Mayhew (Chewbacca) či Anthony Daniels (C-3PO). K nim se nyní přidá další známá tvář. Nebo spíše hlas? Zkrátka, své obsazení včera potvrdil Warwick Davis. A oznámil to vskutku originálním videem, posuďte sami:

Zatím není známo, zda si zopakuje svou roli Ewoka Wicketa (či zda se s Ewoky vůbec znovu shledáme), kterého ztvárnil v Návratu Jediho a několika dalších televizních filmech, nebo se tentokrát chopí úplně jiné role (Davis se objevil i ve Skryté hrozbě, opět v kostýmu, tenkrát však v roli rodiánského otroka Walda), vezmeme-li však v úvahu, že do konce natáčení dle prezidentky Lucasfilmu Kathleen Kennedy zbývají necelé tři týdny, půjde nejspíše pouze o cameo.

Obsazení tolika známých tváří pro nové díly jistě dokazuje nemalý zájem a kladený důraz režiséra J. J. Abramse  na plynulost a propojení původní hexalogie s novými díly. Ostatně, již dříve se nechal slyšet, že byl vždy spíše fanouškem Hvězdných válek než-li Star Treku, díky kterému se paradoxně vryl do podvědomí sci-fi fanoušků.

Wicket. Zdroj: Lucasfilm

Fanoušky milovaný i nenáviděný – takový byl a stále je Ewok Wicket. Zdroj: Lucasfilm

Star Wars: Episode VII v českých kinech uvidíme od 17. prosince 2015.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Video: Warwick Davis součástí Star Wars: Episode VII

Hide picture