Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

VIDEO: Zavítejte na natáčení Hobita! Provede vás „Glum“ Andy Serkis

Redakce

Redakce

13. 7. 2011

Film Hobit je mnoha internetovými, tištěnými a vysílajícími anály označován za jeden z nejočekávanějších filmů, které se aktuálně připravují. Dlouhé čekání na premiéru jeho tvůrci alespoň částečně zkracují různými fotografiemi z natáčení a především video blogy, nakukujícími do natáčecího zákulisí.

Od video blogů z dílny režiséra Petera Jacksona nelze čekat nějaké pikantní informace nebo snad dokumenty typu film o filmu. Ono to ale ve výsledku nikomu nevadí, protože je v nich známá hudba, staré i nové lokace a rekvizity, a člověk má alespoň trochu času udělat si pořádek v té záplavě trpaslíků, která na diváky čeká.

OBR: Speciál k filmu Hobit

Před pár dny padla na Novém Zélandu poslední klapka prvního natáčecího bloku a jako dárek byl dychtivým fanouškům Tolkienova světa naservírován v pořadí druhý video blog. V něm se kromě oslavy úspěšného završení první etapy a malého interview mezi členy štábu o jejich plánech na prázdniny vyjímá i pohled do zákulisní práce druhého natáčecího štábu.

Ten vede Glum Andy Serkis, a protože jeho scény s Miláškem přišly na řadu jako první, nahodil trochu trpasličtější vzhled a pořídil si pěkný vous. No a pak jsou tu ty vrtulníky. Není divu, že obvod Jacksonova pasu se po stresové dietě z přednatáčecích porodních bolestí Hobita (a že nebyly malé) zase o pěkný kousek zvětšil. Ono létání nad tak malebnou přírodou, jakou se může pyšnit Nový Zéland, v letce o pěti vrtulnících a k tomu spousty kávy nejspíš doplněné o nějakou tu koblihu po sobě musí něco zanechat. A občasné přeskakování potoků nebo přelézání větví asi moc nepomůže.

První natáčecí den

Starší z dvojice video blogů nabízí pohled do preprodukčního zákulisí, výlet do kostýmního oddělení s pečlivě zakrytými nákresy postav, aby se mohli nedočkavci surfující v internetových vodách těšit z každé vypuštěné fotografie trpaslíka, trocha nacvičování soubojů a hlavně exkurze po lokacích, známých už z Pána prstenů. Nad tím vším si posteskne srdíčko nejednoho geeka, který má ve skříni tajně schovaný hobití kostým, připravený na příští karneval.

Po návštěvě kouzelných místností s mnoha lidmi, kteří nakonec skončí někde v tom nekonečném seznamu jmen na konci filmu, který stejně nikdo nečte, následuje slavnostní uvítání a první natáčecí den. Na to, jak to všechno dopadne, se bude muset ještě nějaký ten čas čekat, ale produkční tým Hobita ho vyplní třeba i fotografií dalších trpaslíků.

Další dva trpasličí bratři, tentokrát Oin s Gloinem. Po Dorim, Norim a Orim se zdá, že trpaslíci v pojmenovávání svých dětí moc nápadití nejsou

Jedná se o Oina (John Callen) s Gloinem (Peter Hambleton), vzdálené bratrance Thorina Pavézy, velitele trpasličí skupiny a dědice Osamělé hory. Patří sice k severským trpaslíkům, ale k družině se přidali jednak z loajálnosti k příbuzným, ale hlavně kvůli penězům, které do toho podniku investovali, a kvůli pokladu, který má čekat na konci.

Podívejte se na starší fotografii s trpaslíky Dorim, Norim a Orim!

Gloin má ještě jednu zvláštnost. Spolu s Bomburem je jediným ženatým členem výpravy. Ono je asi dost těžké najít si mezi trpaslíky partnera, když trpaslice vypadají naprosto stejně jako jejich mužské protějšky, a navíc je jich hrozivý nedostatek. Gloin měl ale obrovské štěstí, protože jeho žena prý oplývá nesmírnou krásou a velmi jemnými vousy. Navíc přivedla na svět syna, který se později přidá k slavnému Společenstvu prstenu, tedy Gimliho.

Hobit (Hobbit: Part 1, The)

Dobrodružný / Fantasy
USA / Nový Zéland, 2012

Režie: Peter Jackson
Hrají: Martin Freeman, Robert Kazinsky, Stephen Hunter, Orlando Bloom, Peter Hambleton, Ian McKellen, James Nesbitt, John Callen, Graham McTavish, Mark Hadlow, Richard Armitage, Aidan Turner, Cate Blanchett, Elijah Wood, Andy Serkis, Hugo Weaving, Saoirse Ronan, Christopher Lee

Premiéra v ČR: 13. prosince 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Zavítejte na natáčení Hobita! Provede vás „Glum“ Andy Serkis

Hide picture