Menu
FANZINE.cz
Technologie

Videohry vedou k sexuálnímu násilí, tvrdí americká psycholožka

Redakce

Redakce

27. 7. 2011

Oficiální obal Bulletstorm DVDDobří holubi se vracejí, nudící se psychologové k osvědčeným tématům také. Tentokrát jde o zvýšenou sexuální agresivitu. Americká psycholožka tvrdí, že je jasná souvislost mezi zvýšeným počtem znásilnění a videohrami. Pustila se hlavně do již vyšlé FPS řežby Bulletstorm.

SCREEN: Bulletstorm

V 26. století si holt nikdo servítky nebere.

Zabodovala hlavně její provokativní reklamní kampaň s pěkným sloganem „kill with skill“ a tisíckrát probírané téma o negativním vlivu videoher na člověka je zase tady. Pokud se to děje v Americe (a jako že jo), ve všem mívá prsty zpravodajský server Fox News. Jím oslovení odborníci se samozřejmě shodli, že psychiku dítěte může násilí z Bulletstormu pěkně pošramotit.

Ve filmu Iron Sky na Zemi v roce 2018 zaútočí nacisti. Z Měsíce!

Argument s ratingem neobstojí, psycholožka má již připravenou odpověď. I když hra dostala v USA hodnocení M, a smí se tak prodávat jen starším 17 let,  je to prý k ničemu, neboť rating obchodníci nedodržují, a vše by mělo jít cestou přísného pokutování. Problém je i ve zmiňovaném marketingu, který prý cílí hlavně na děti a teenagery (to je ale překvápko). Tohle je ale už vlastně klasika, teď to slibované sexuální násilí.

To evokovalo erotické názvy kombBulletstormu, například když přeříznete šmejda vejpůl, máte kombo nahoře bez a nedej bože, když zneškodníte několik nepřátel najednou, je z toho pak hotový gang bang. Toho se chytila psycholožka Carol Liebermanová, lačnící po pár minutách slávy.

Čtěte také: Nový XXX vyhledávač najde vše!

Dokonce se domnívá, že existuje spojitost mezi videohrami a sexuálním násilím. Konkrétně si myslí, že sexuální scény ve hrách mají podíl na rostoucích případech znásilnění. To je ale vše, co nabízí. Průzkumy či statistiky, čím by své tvrzení potvrdila, nevede.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Videohry vedou k sexuálnímu násilí, tvrdí americká psycholožka

Hide picture