Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Víme, kdo bude stát za Star Wars 7. Spielberg i Tarantino odmítli režii

Denisa Marešová

Denisa Marešová

12. 11. 2012

Jeden z nejdiskutovanějších a nejvíce očekávaných filmů budoucnosti už zná jméno svého scenáristy, u režie ale ještě tápe. Scénář sedmého dílu Star Wars napíše Michael Arndt.

Všechny fanoušky momentálně zajímá především to, jestli se vrátí Mark Hamill v roli Luka Skywalkera. Zdroj: Facebook.com

Pro fanoušky sci-fi se jedná nejspíš o neznámé jméno, ale pro milovníky filmu jako takového je Michael Arndt úspěšným tvůrcem. Právě Arndt stojí za námětem nezávislého filmu Malá Miss Sunshine, za který získal dokonce cenu americké filmové akademie, Oscara.

Dalším jeho významným počinem je třetí díl animované série pro děti, Toy Story. Jak si autor, který nemá s fantasy a sci-fi filmy žádné zkušenosti, poradí s nejnovějším dílem této prestižní série? Toť otázka. Můžeme jen doufat, že rozhodnutí natočit další díl Star Wars a hned s takovým scenáristou nebude mít pro celou sérii fatální následky.

Přečtěte si více o volbě scenáristy. Stojí i za Hunger Games

Rozhodující bude především jméno režiséra. To zůstává stále neznámé. Jedním z prvních potenciálních kandidátů byl dle mnoha indícií Steven Spielberg, dlouholetý přítel George Lucase, s nímž se podíleli na celé řadě projektů.

Server Access Hollywood se režiséra Jurského parku, Čelistí či E.T. tedy zeptal na férovku. „Ne, né, každý přece ví, že tohle není můj žánr. Hvězdné války jsou žánrem mého dlouholetého kamaráda, George Lucase,“ vyvrátil Spielberg domnělé spekulace o svém působení na postu režiséra Epizody 7.

Další, poněkud méně konvenční volbou mohl být režisér legendárního Pulp Fiction či Hanebných panchartů Quentin Tarantino. Přímo jej oslovil web Entertainment Weekly, dostalo se mu však velmi stručné odpovědi: „Sorry, nejdu do toho. A už vůbec ne, pokud to spadá pod Walta Disneyho.“

Podobně reagoval i režisér Watchmenů či Úsvitu mrtvých Zack Snyder.

Jak by asi vypadal Luke Skywalker pod taktovkou Tarantina? Zdroj: 20th Century Fox

V souvislosti s dalšími možnými kandidáty padají také jména Neila Blomkampa, autora překvapivého Districtu 9, či Matthewa Vaugna, odpovědného za příběh mutantů na pozadí studené války X-Men: First Class.

Čtěte také: Francouzský Fastfood zavede Darth Vader Burger, Jedi Burger a Dark Burger

Zkušení žánroví fanoušci však určitě nezapomněli na jedno klíčové jméno. Velký milovník Hvězdných válek, který stál za vznikem nového Star Treku, z nějž jeho inspirace fenoménem Star Wars přímo čiší, J. J. Abrams, by dle velkého množství geeků byl vůbec tím nejlepším možným kandidátem. Dle mnohých z nich má právě on ty nejlepší předpoklady pro mistrné zvládnutí tak náročného tématu, kterým dozajista nejnovější Hvězdné války jsou. Je relativně mladý, avšak dostatečně filmařsky zkušený. Zároveň perfektně ovládá mytologii příběhu odehrávajícího se před dávnými časy v předaleké galaxii.

„Podívejte se, Hvězdné války jsou jedním z mých nejoblíbenějších filmů, chovám k nim takový respekt, že si uvědomuji, jaké obrovské břemeno takhle ikonického filmu na sebe vezme ten, kdo do jejich režírování půjde. Víte, nikdy v dětství jsem nebyl bůhvíjak velkým fanouškem Star Treku, takže jsem to při jeho natáčení nevnímal, takže maximálně můžu říci to, že se velice těším, jak se s Epizodou 7 poperou. Já se na ní budu podílet tím, že si určitě koupím lístek na premiéru.“

Z Abramsova vyjádření je tedy patrné, že o režírování nových Hvězdných válek příliš nestojí.

Možná trochu nečekanou volbou by mohl být Jon Favreau, režisér filmů o Iron Manovi. „Myslím že já i JJ pocházíme z generace lidí, jejichž tvůrčí osobnost byla výrazně ovlivněna filmy, na které jsme koukali v dětství. Jsem velmi vděčný, že jsem mohl spolupracovat s Georgem Lucasem či s jeho technikou při natáčení Iron Mana. Je to strašně fajn, kreativní chlap. Ohledně režiséra stále není nic jasného a panuje spousta dohadů, ale pokud bych měl tvrdit, že bych o tuhle pozici neměl zájem, lhal bych.“

Komu byste režírování Epizody 7 svěřili vy?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Víme, kdo bude stát za Star Wars 7. Spielberg i Tarantino odmítli režii

Hide picture