Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Star Wars: Epizoda 7 už zná scenáristu. Je jím autor Toy Story 3

Marek Jedinák

Marek Jedinák

11. 11. 2012

Kuloární domněnky byly definitivně potvrzeny. Zástupci společností Walt Disney společně s Georgem Lucasem oficiálně potvrdili jméno scenáristy sedmé epizody Hvězdných válek. Stane se jím Michael Arndt, držitel Oscara a autor scénáře k filmu Toy Story 3.

Původně kreslené plakáty ke čtvrté epizodě vyvolávají s přesunutím LucasArts pod křídla Walta Disneyho děsivé otázky

Nedávno to potvrdily oficiální webové stránky projektu, dle nichž už Arndt nějakou dobu navštěvoval jak producentku Kathleen Kennedyovou, tak samotného George Lucase.

Arndt je zajímavou volbou především kvůli tomu, že získal Oscara za scénář k nezávislému filmu Little Miss Sunshine, relativně nedávné vyvrcholení příběhu o partě živých hraček Toy Story 3 mu pak vyneslo nominaci za nejlepší scénář.

Z novějších záležitostí stojí za zmínku Hunger Games.

Čtěte také: Star Wars se skutečně dočkají Epizody 7. Pod taktovkou Disneyho v roce 2015

Vůbec se také netají svoji hlubokou láskou a oddaností k mytologii Hvězdných válek, které prý výrazně ovlivnily jeho tvůrčí osobnost. Možností napsat si k jedné z epizod scénář je pro něj, tak jako pro většinu fanoušků, splněním dětského snu.

Lucas se dle svého tvrzení hodlá na filmu podílet v podobné pozici, jako tomu bylo u Epizod V a VI, kde sloužil jako klíčový poradce dohlížející v roli Velkého bratra na režiséry Irvina Kershnera a Richarda Marquanda.  „Rád bych dohlédnul především na funkcionalitu a návaznost scénáře, neboť je v dosavadním námětu zatím velké množství prázdných míst,“ dodal Lucas v jednom z videoblogů.

Pozitivum Lucasova angažmá je však, vzhledem ke spíše vlažnému přijetí jeho posledních rozhodnutí spojených s Hvězdnými válkami, spíše než jistotou velkou neznámou.

Producentka Kennedyová uvedla, že Star Wars na rozdíl od Harryho Pottera nemají předem definovaný příběh. Většina nápadů je tak pouze zasazena do světa George Lucase, který dbá především na návaznost a smysluplnost jednotlivých příběhových kroků.

Vše nasvědčuje tomu, že by se v nové trilogii měly objevit minimálně tři postavy z původní trilogie, a sice Leia, Han a Luke. Chybět by neměli ani oblíbení droidi 3PO a R2. Nikdo z herců však tyto spekulace nepotvrdil. Harrison Ford se například nechal slyšet, že si chce nejdříve přečíst scénář a znát jméno režiséra.

Jak byste si příběh Epizody 7 představovali vy? Pochlubte se v diskuzi pod článkem!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Star Wars: Epizoda 7 už zná scenáristu. Je jím autor Toy Story 3

Hide picture