Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Star Wars se skutečně dočkají Epizody 7. Pod taktovkou Disneyho v roce 2015

Marek Jedinák

Marek Jedinák

30. 10. 2012

Fanoušci Hvězdných válek se konečně dočkali. Epizoda VII nakonec skutečně vznikne, nikoli však pod taktovkou milovaného a zároveň proklínaného George Lucase. Walt Disney dnes oznámil akvizici společnosti LucasArts, díky čemuž tak získá práva na zfilmování další trilogie.

Epizoda VII by se měla dle oficiálního tiskového prohlášení dostat na plátna kin už v roce 2015. Každý následující rok by pak mělo dojít k uvedení dalšího navazujícího snímku. Společnost Walt Disney totiž přímou akvizicí kupuje společnost LucasArts, jejímž jediným vlastníkem byl do té doby George Lucas.

Čtěte také: Nejlepší momenty ze Star Wars. Tohle v nás zanechalo otisk

Známý sci-fi guru si díky tomu přijde na čtyři miliardy dolarů v hotovosti, zbytek mu bude vyplacen v podobě čtyřiceti milionů akcií.

„Posledních 35 let bylo mým největším potěšením vidět, jak se fenomén Hvězdných válek přenáší z jedné generace na druhou,“ prohlásil George Lucas. „Nyní však nadešel čas, abych tuto ságu předal další generaci filmařů já. Vždy jsem věřil, že Hvězdné války dokáží fungovat i bez mého dohledu, celou tu dobu jsem tušil, že jednou bude potřeba předat žezlo dál a zajistit tak jejich kontinuitu.“

K tématu: Vybrali jsme 8 nejlepších a zároveň nejpraštěnějších Star Wars dárků

Lucas je prý s vedením Walta Disneyho velmi spokojený, plně věří především osobě Kathleen Kennedyové.

Ta se stane novou šéfovou LucasArts a bude dohlížet na produkci a natáčení nových dílů z univerza Star Wars. Samotný Lucas bude sloužit jako kreativní konzultant. Epizoda VII se tak dočká premiéry v roce 2015.

Nepřehlédněte: Žvejkal ze Star Wars bude mít vlastní film

Díky této akvizici získá nová společnost práva na celý brand Star Wars, kvůli propojení s takto silným obchodním partnerem by mělo dle vyjádření vedení společnosti okamžitě dojít k přípravám na změny v zábavních parcích, které tak budou nově obohaceny také o sekce s tematikou Hvězdných válek.

„Velikost společnosti Walt Disney a její zkušenosti umožní společnosti LucasArts nový růst na poli filmu, televize, interaktivních médií, zábavních parků i spotřebního zboží,“ dodal Lucas.

Z archivu: Star Wars ve 3D bude pro úplně novou generaci fanoušků, říká Anakin

Walt Disney mimo jiné vlastní i celou řadu studií zaměřených na speciální efekty, například i dnes již legendární Industrial Light and Magic, které stálo mimo Hvězdných válek také za dinosaury z Jurského parku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Star Wars se skutečně dočkají Epizody 7. Pod taktovkou Disneyho v roce 2015

Hide picture