Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Žvejkal ze Star Wars bude mít vlastní film. O natáčení Epizody IV

FOTO: Chewbacca Han SoloFanouškům Hvězdných válek určitě není potřeba Žvejkala neboli Chewbaccu, mumlajícího chlupatého přítele Hana Sola, představovat. Jeden z maskotů původní trilogie se nyní dočká vlastního filmu.

FOTO: Chewbacca Han Solo

Vedle Harrisona Forda se pod maskou skrývá Peter Mayhew. Zdroj: Bontonfilm

Sága Star Wars ovlivnila žánr filmové sci-fi a zároveň způsob prezentace letních blockbusterů tak jako žádné dílo před ní ani po ní. Připravovaná filmová novinka chce nakouknout pod pokličku natáčení Epizody IV, která celý fenomén odstartovala.

Mrkněte na VIDEO: Lucas změnil Star Wars při převodu na Blu-ray

Hlavní postavou retro snímku bude Peter Mayhew, představitel legendárního Chewbaccy (nebo Žvejkala, chcete-li). Tento 221 cm vysoký dlouhán se v polovině 70. let rozhodl seknout s prací sanitáře a vydal se na hvězdnou hereckou kariéru.

Po několika epizodkách si Mayhewa všiml George Lucas a svěřil mu životní roli huhňavého chlupáče. A právě jeho očima budeme sledovat dění na place a snažení štábu pracujícího pod Lucasovým vedením.

Režisérem polobiografického retra bude Kyle Newman, který má na svém kontě komedii Fanoušci, jež se rovněž věnovala tematice Star Wars a jejich zákulisí. Jestli se novinka ponese v podobně ironickém duchu, či zda nás čeká seriózní sonda do 70. let, se dozvíme příští rok v kině.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Žvejkal ze Star Wars bude mít vlastní film. O natáčení Epizody IV

Hide picture