Menu
FANZINE.cz
Literatura

Vlado Ríša je dalším zapisovatelem Kronik karmínových kamenů

Marek Hofman

Marek Hofman

27. 12. 2011

Nejen fanoušky historické fantasy čeká v lednu povánoční dárek. Na Tři krále vyjde druhý díl Kronik karmínových kamenů s názvem Valdštejnova éra. Jeho autorem je Vlado Ríša.

Také v novém Ríšově románu nebude o vzdušné bitvy nouze Autor: Tomáš Jedno

Sérii Kroniky karmínových kamenů představilo nakladatelství Zoner Press letos v květnu. Cyklus příběhů z českých dějin, v nichž hrají velevýznamnou roli kameny obdařené nadpřirozenou silou, zahájil František Novotný románem Prsten od vévodkyně. Nyní přichází Vlado Ríša, další ze spisovatelů, který se pokusí poodhalit magickou stránku naší minulosti.

Osmnáctý JFK: Naganty a vlčí máky jsou fungujícím spojením násilí a poetiky

Kroniky jsou totiž projektem, do kterého se může zapojit kterýkoli z českých autorů. Podobně jako je tomu u série Agent JFK. Také do ní Ríša přispěl, a to knihou Pašeráci v oblacích, vyprávějící o letcích první světové války.

Přestože název románu – Valdštejnova éra – odkazuje na zcela jiný, třicetiletý, konflikt, také v něm půjde o letecké souboje odehrávající se v letech 1914–18. Za knipl dvouplošníku usedne potomek Albrechta z Valdštejna vlastnící meč s karmínovým kamenem zasazeným v jílci. Jeho zásluhou se pilot dostane do řady událostí, jež navždy změní tvář Evropy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vlado Ríša je dalším zapisovatelem Kronik karmínových kamenů

Hide picture