Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Vybrali jsme 8 nejlepších her, které si můžete zahrát na LAN párty

Redakce

Redakce

11. 10. 2012

Není nad to jednou za čas vzít svůj desktop nebo notebook do společnosti dalších mašin, hezky je sesíťovat s miláčky vašich kamarádů a vrhnout se na probděnou noc plnou zábavy, soutěžení, energetických nápojů a pizzy. Vybrali jsme pro vás hry, se kterými si takovou párty užijete nejlépe.

OBR.: Borderlands 2, lan hry

Multiplayer přes LAN má také své kouzlo Zdroj: vydavatel hry

Soukromé LAN párty jsou jako herní svátek. Sejdete se s lidmi, které dobře znáte, propojíte svoje miláčky a paříte do umření. Bohužel většinou ještě strávíte nějaký čas instalací všech her a jejich zprovozňováním, což u některých titulů není úplně jednoduché. Obzvláště, pokud se jedná o akci bez přístupu k internetu.

Proto jsme pro vás vybrali ty hry, které jsou funkční, spolehlivé a zaručeně se u nich pobavíte. Většina z nich jsou staršího data, a to proto, že dnes se již tolik LAN hraní nepodporuje a také musíte myslet na to, že všichni účastníci musí daný titul mít.

Unreal Tournament 2004

Jedná se sice už o starší kousek, jak číslo v názvu napovídá, ale na své kráse za těch osm let ztratil pramálo. Šílená a zběsile rychlá střílečka s množstvím zbraní, map a herních módů. Můžete poměřit své síly v boji o vlajky, zabírání bodů, deathmatchi i team deathmatchi nebo se můžete spojit proti botům s hned několika stupni obtížnosti.

Call of Duty 5

K hraní na LAN párty by se dal určitě využít jakýkoli díl Call of Duty. Vy se ale určitě ptáte, proč volíme právě pětku. No přece kvůli Zombie módu, který se jako první objevil právě v tomto díle. Můžete si zahrát všechny obvyklé módy na klasických mapách, což také není vůbec od věci. Ale spojení čtyř kamarádů kosících nabíhající hordy zombíků se stále se zvyšující obtížností je nade vše. Napětí se při hře rychle zvyšuje stejně jako hlasy spoluhráčů a počet sprostých slov za minutu.

RECENZE: NBA 2K13 dokazuje, že i sportovní hry se mohou zlepšovat

Flatout 2

Závodních her je spousta a zcela jistě by se mezi nimi našly i lepší, než je Flatout, ale ten bezproblémově podporuje LAN a funguje spolehlivě. Skvělý soundtrack, množství aut, možnost rozsekat kamarádovu káru na prach, ale hlavně derby mód dělá z Flatoutu jasnou volbu na odreagování. Zběsilé ježdění školním autobusem v aréně na demoliční derby a rozbíjení všeho, co se hýbe, je k nezaplacení.

Left 4 Dead

Problém této populární kooperativní střílečky od studia Valve je podmínka připojení k internetu kvůli Steamu, což na některých LAN párty není možné. Pokud ale připojení máte, čeká vás kosení zombíků ve skvělé kampani, které vám nedá spát. Je-li vás více než čtyři, skvělou volbou je Versus mód, kde můžete poměřit síly v roli nakažených zombií nebo přeživších.

Warcraft 3

Strategická klasika zaměřená spíše než na budování na rychlost, management jednotek, hraní s hrdinou a přehled na bojišti. Spolehlivě podporuje LAN, ale také nesčetné množství fanouškovských módů, které vám dokážou zabrat nespočet probděných nocí. Počínaje slavným módem DotA přes všelijaké tower defense hříčky po bruslení s Illidanem po ledě za doprovodu Crazy Froga. Občas vám nad móderskou tvorbou zůstává rozum stát, ale s kamarády se u toho můžete skvěle pobavit.

Age of Empires 2

Milovníkům klasických strategií bych doporučil tuto starší srdcovku, ve které si můžete porovnat své taktické schopnosti i rychlost a důvtip. Důležité je správné a pohotové vybudování města a armády, kterou pak musíte chytře a takticky porazit své nepřátele. Starou grafiku kompenzuje perfektní vyváženost a funkčnost systému. Zádrhel nastává na novějších operačních systémech (Vista/7), kde čím dál častěji nastávají problémy s grafikou. Přesto je hra stále funkční.

VIDEO: Medal of Honor: Warfighter láká předplatitele novým akčním trailerem

Counter-Strike 1.6

Klasika multiplayerových klání se dá bez problému hrát i na lankách. Její výhodou je, že ji znají snad všichni a také ji snad všichni rozjedou na svém počítači. Tato hra prozkouší hlavně vaši rychlost a přesnost míření a po udělení headshotu přes půl mapy se můžete cíli vysmát přímo do obličeje.

Bordelands

Na menší soukromou LAN párty od dvou do čtyř hráčů se perfektně hodí mix FPS a RPG Bordelands. Sympaticky a bezproblémově podporuje LAN hraní, stačí se jen sejít. Až ve čtyřech si můžete projít kampaň této zběsilé střílečky plné statistik, vylétávajících čísílek a kritických zásahů. Můžete také vyzkoušet nedávno vydaný druhý díl.

Tak, a to byly námi prověřené tituly, které vám můžeme s libostí doporučit na vaši vlastní párty. Jistě znáte spoustu dalších her, jež jsou k takové příležitosti perfektní a neměli bychom je přehlídnout. Napište nám je do komentářů. A teď honem obvolat kamarády a v sobotu večer třeba u vás doma.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Vybrali jsme 8 nejlepších her, které si můžete zahrát na LAN párty

Hide picture