×
FANZINE.cz

Vychází 29. agent JFK. Míla Linc jej zavedl do víru třicetileté války

Není to dlouho, co se na pulty knihkupectví dostal román Na vlastní pěst. Šlo o příběh ze série Agent JFK s pořadovým číslem dvacet osm. Dnes jej následuje devětadvacátý svazek s názvem V prachu a krvi. Jeho autorem je Míla Linc.

Agent JFK se tentokrát ocitne ve výhni třicetileté války., Autor: Petr Vyoral

Nakladatelství Triton a tvůrci agenta JFK stihli čtenářům zabalit ještě jeden předvánoční dáreček. Je jím kniha V prachu a krvi, za níž stojí spisovatel Míla Linc.

Cestovatel mezi světy John Francis Kovář opouští řeku Mississippi, kam jej v předchozím svazku s názvem Na Vlastní pěst poslal spoluzakladatel série Miroslav Žamboch. Otěže po něm převzal Míla Linc. Jde o jeho první zápis do historie série Agent JFK.

Čtěte také další články věnující se agentovi JFK

A přestože jde o první setkání, Linc Kováře vůbec nehodlá šetřit. Posílá jej do českých zemí 17. století. Dějiny se v tomto světě ale píší odlišně, než jak stojí v učebnicích. Třicetiletá válka neskončila po třech dekádách, k žádnému vestfálskému míru nedošlo. Konflikt, do něhož se zapojila téměř celé Evropa, se protáhl na více než půlstoletí a zdá se, že nějaký čas ještě potrvá.

Válka zemi vydrancovala. Proslulý vojevůdce Albrecht z Valdštejna ovládl Frýdlantské vévodství. Zpoza vídeňských hradeb se line zpěv muezzinů – mohamedáni dobyli hlavní město habsburské říše. Katolická Plzeň se nachází v područí inkvizice. V ulicích měst se prochází mor a hledá vhodné oběti.

John tak bude mít spoustu nelehké práce. Dostat se z tohoto světa zdá se nemožné. Stejně jako zůstat naživu.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..