Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Vychází 29. agent JFK. Míla Linc jej zavedl do víru třicetileté války

Marek Hofman

Marek Hofman

14. 12. 2012

Není to dlouho, co se na pulty knihkupectví dostal román Na vlastní pěst. Šlo o příběh ze série Agent JFK s pořadovým číslem dvacet osm. Dnes jej následuje devětadvacátý svazek s názvem V prachu a krvi. Jeho autorem je Míla Linc.

Agent JFK se tentokrát ocitne ve výhni třicetileté války., Autor: Petr Vyoral

Nakladatelství Triton a tvůrci agenta JFK stihli čtenářům zabalit ještě jeden předvánoční dáreček. Je jím kniha V prachu a krvi, za níž stojí spisovatel Míla Linc.

Cestovatel mezi světy John Francis Kovář opouští řeku Mississippi, kam jej v předchozím svazku s názvem Na Vlastní pěst poslal spoluzakladatel série Miroslav Žamboch. Otěže po něm převzal Míla Linc. Jde o jeho první zápis do historie série Agent JFK.

Čtěte také další články věnující se agentovi JFK

A přestože jde o první setkání, Linc Kováře vůbec nehodlá šetřit. Posílá jej do českých zemí 17. století. Dějiny se v tomto světě ale píší odlišně, než jak stojí v učebnicích. Třicetiletá válka neskončila po třech dekádách, k žádnému vestfálskému míru nedošlo. Konflikt, do něhož se zapojila téměř celé Evropa, se protáhl na více než půlstoletí a zdá se, že nějaký čas ještě potrvá.

Válka zemi vydrancovala. Proslulý vojevůdce Albrecht z Valdštejna ovládl Frýdlantské vévodství. Zpoza vídeňských hradeb se line zpěv muezzinů – mohamedáni dobyli hlavní město habsburské říše. Katolická Plzeň se nachází v područí inkvizice. V ulicích měst se prochází mor a hledá vhodné oběti.

John tak bude mít spoustu nelehké práce. Dostat se z tohoto světa zdá se nemožné. Stejně jako zůstat naživu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vychází 29. agent JFK. Míla Linc jej zavedl do víru třicetileté války

Hide picture