Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Z knihy Jonathan Strange & pan Norrell bude seriál. Natočí jej BBC

Marek Hofman

Marek Hofman

7. 12. 2012

BBC oznámila plány na televizní zpracování knihy Jonathan Strange & pan Norrell. Prvotina britské autorky Susanny Clarkové se dočká šestidílného seriálu.

Z románu by se měl stát šestidílný seriál. Zdroj: ilustrace na obálce polského vydání

Fantasy kniha Jonathan Strange & pan Norrell z pera britské spisovatelky Susanny Clarkové vyšla poprvé v roce 2004 (v České republice pak roku 2007). Jednalo se o autorčin debut. Přesto se z románu stal bestseller, který posbíral několik prestižních literárních cen a byl přeložen do více než dvaceti jazyků.

Přečtěte si: King a Spielberg chystají seriál Pod kupolí. Vysílat se bude v létě

Příběh čtenáře zavedl do alternativní Velké Británie 19. století. Napoleon stále nevzdává snahy o ovládnutí Evropy a do Anglie se po stovkách let vrací magie. Se znovuobjevením zapomenutých kouzelnických nauk a praktik má pomoci tajnůstkářský pan Norrell. Při své cestě do Londýna potkává nadaného Jonathana Strange a udělá z něj svého učně. Mezi oběma čaroději však začne narůstat rivalita.

Román o sedmi stech stranách nyní hodlá zpracovat BBC jako šestidílný seriál. Režie se ujme Toby Haynes, který má za sebou zkušenosti z několika dílů seriálů Dr. Who a Sherlock. Adaptaci knihy dostal na starost Peter Harness, jenž stojí za scénářem třetí řady krimi seriálu Wallender.

Předpokládané datum natáčení ani jména herců, kteří by se v seriálu mohli objevit, BBC zatím nezveřejnila.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Z knihy Jonathan Strange & pan Norrell bude seriál. Natočí jej BBC

Hide picture