Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Zahrajte si geocachingovou hru s komiksem Ještě jsme ve válce

Ondřej Pešek

Ondřej Pešek

6. 12. 2011

Český komiksový sborník Ještě jsme ve válce, zaobírající se příběhy několika českých hrdinů, se vyprodal v neuvěřitelně rychlém čase. Spolu s dotiskem se 28. 11. zároveň spustila soutěž, která by měla příběhy lidské statečnosti přiblížit ještě více.

Ilustrace na obálce sborníku Ještě jsme ve válce

Geocaching je poslední dobou velmi oblíbenou zábavou. V podobném duchu je spuštěna hra a zároveň soutěž s komiksem Ještě jsme ve válce (na nějž FANZINE.cz připravuje recenzi). Pod deseti komiksy najdete na stránkách www.jestejsmevevalce.cz GPS souřadnice. Pokud dané místo naleznete, narazíte na QR kódy, které si načtete do mobilu.

Ukázka QR kódu z Loretánského náměstí v Praze

To jsme si popsali herní stránku věci, jenže k čemu to je? Po načtení QR kódu dostanete odkaz na internetovou stránku nejen s informacemi o daném místě a jeho spojitosti s komiksem, ale ještě je ke každému odkazu připojena nikdy nepublikovaná báseň Luboše Jednorožce. Rozšíříte si znalosti i mimo komiks a nadto se podíváte do zajímavých lokalit (například zapadlé letiště u Vysokého Mýta). A v čem tkví ta soutěž? Prvních patnáct hledačů, kteří sesbírají všechny QR kódy a odešle je na adresu propagace@argo.cz, obdrží komiks Ještě jsme ve válce.

Ukázka textu z kódu ve Voltuši

Na loučce za vámi stávala Pomplova pila, centrum zdejšího odboje. Díky jejímu majiteli, Jaroslavu Pomplovi přežily desítky lidí válku. Po válce komunistický režim zničil nejen pilu, ale také Pomplovu rodinu. Když se na pilu zeptáte dnes, děti nebudou vědět nic, třicátníci zavolají rodiče a prarodiče. Ti si ještě pamatují. Stejně jako si budete pamatovat i vy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zahrajte si geocachingovou hru s komiksem Ještě jsme ve válce

Hide picture