×
FANZINE.cz

Zbyněk K. Holub se vrací na krchov. V humorné knize Hrobnické historky

Nakladatelství Mytago vydalo před několika dny novou knihu Zbyňka K. Holuba s titulem Hrobnické historky. Zbystřit by měli všichni fanoušci nejen literární podoby Dračího doupěte.

O obálku i vnitřní ilustrace se zasloužil Jan Pospíšil. Zdroj: Mytago

Zbyněk Kučera Holub patří mezi zakladatele světa Asterion, stvořeného pro českou hru na hrdiny Dračí doupě. Kromě toho, že se podílel na tvorbě asterionských modulů, jeho podobu rozvinul také v řadě knih i kratších textů.

Čtěte také: Kniha Čajový drak a kočičí démon vyvolává atmosféru Číny

Už v jeho literárním debutu, sbírce povídek Kaat, se čtenáři setkali se svéráznou čtveřicí podivínských hrobníků. Jejich charaktery a osudy později Holub rozvedl v románu Krumpáč a motyky: Smrťáček aneb Cesta za smrtí a zase zpátky. Příběh čtyř funebráků netrpěl na nedostatek humoru, a tak se kniha dostala mezi fanoušky nejlépe hodnocené autorovy knihy.

Letos se spisovatel na albirejský hřbitov opět vrací. Tentokrát v románu Krumpáč a motyky: Hrobnické historky. Kniha slibuje dobrodružnou jízdu téměř bez zastávky. Významnou roli v příběhu hraje tajemná hrobka a duch, který strká svůj přízračný nos, kam nemá. Nesmí samozřejmě chybět ani typický funebrácký humor.

V blízké době se čtenáři dočkají také další Holubovy povídky s názvem Dračí poklad. Ta se objeví v antologii Hry s příběhem: Ocel a krev, kterou plánuje nakladatelství Mytago na červen 2012. Loňský sborník Zločin a trest se podíval na zoubek lotrům a vrahům. Letošní příběhy z prostředí herních světů se budou věnovat válečnictví, odvaze a hrdinství i šílenství a krutosti válek.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..