×
FANZINE.cz

Zemřel obr ze Hry o trůny. Kdo byl Neil Fingleton a jak se proslavil?

Neil Fingleton, Obr ve Hře o trůny zemřel
Neil Fingleton ve Hře o trůny

Na konci minulého týdne svět obletěla zpráva o předčasné smrti herce Neila Fingletona, který byl v poslední době znám hlavně jako obr z úspěšného seriálu Hra o trůny. Pojďte se s námi podívat na jeho krátkou biografii.

Začátky v basketbalu

Neil se narodil před 36 lety ve Velké Británii a už od nízkého věku dosahoval větší výšky než jeho vrstevníci. V 18 letech měřil neuvěřitelných 232,6 centimetrů a převyšoval všechny ve svém okolí. Díky své výšce se také zapsal do Guinessovy knihy rekordů, kde získal titul nejvyššího muže Velké Británie.

Už od dětství se věnoval hlavně basketbalu. I to mu po střední škole vyneslo sportovní stipendium, kterého ho dostalo do Spojených států. Zde nastoupil na University of North Carolina, poměrně brzy ovšem přestoupil na College of the Holy Cross v Massachusetts.

Obrat k herectví

Profesionální kariéru v basketbalu začal v týmu Frenzy v Bostonu. Zde pokračoval i do jiných týmů, po dvou letech ale sportovní kariéru kvůli zranění ukončil a navrátil se zpět do Velké Británie. Už když se vracel, tak měl namířeno do šoubyznysu. Zpočátku míval spíše menší role, brzy se ale jeho sláva začala šířit.

V roce 2007 o něm byly natočeny hned dva dokumenty, které mapovaly život nejvyššího člověka v Británii. Nadále se Neil začal objevovat i ve známých filmech, jako například 47 róninů, Avengers, X-Men nebo Jupiter vychází. V poslední době se také hodně objevoval v britském seriálu Pán času. Jeho výška mu tak často vynášela role nadpřirozených bytostí nebo různých válečníků a bojovníků.

Asi nejznámější rolí byl obr v seriálu Hra o trůny. Právě postava divokého bojovníka, která se přidá na  stranu členů Noční hlídky, aby společně s Jonem Sněhem vybojovala vítězství proti Bílým chodcům, ho nejvíce proslavila.

Neil Fingleton zemřel 25. února ve věku 36 let. Jako důvod smrti byla uvedena náhlá zástava srdce.1 Komentář Zemřel obr ze Hry o trůny. Kdo byl Neil Fingleton a jak se proslavil?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..