Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Zemřel obr ze Hry o trůny. Kdo byl Neil Fingleton a jak se proslavil?

Redakce

Redakce

1. 3. 2017

Na konci minulého týdne svět obletěla zpráva o předčasné smrti herce Neila Fingletona, který byl v poslední době znám hlavně jako obr z úspěšného seriálu Hra o trůny. Pojďte se s námi podívat na jeho krátkou biografii.

Začátky v basketbalu

Neil se narodil před 36 lety ve Velké Británii a už od nízkého věku dosahoval větší výšky než jeho vrstevníci. V 18 letech měřil neuvěřitelných 232,6 centimetrů a převyšoval všechny ve svém okolí. Díky své výšce se také zapsal do Guinessovy knihy rekordů, kde získal titul nejvyššího muže Velké Británie.

Už od dětství se věnoval hlavně basketbalu. I to mu po střední škole vyneslo sportovní stipendium, kterého ho dostalo do Spojených států. Zde nastoupil na University of North Carolina, poměrně brzy ovšem přestoupil na College of the Holy Cross v Massachusetts.

Obrat k herectví

Profesionální kariéru v basketbalu začal v týmu Frenzy v Bostonu. Zde pokračoval i do jiných týmů, po dvou letech ale sportovní kariéru kvůli zranění ukončil a navrátil se zpět do Velké Británie. Už když se vracel, tak měl namířeno do šoubyznysu. Zpočátku míval spíše menší role, brzy se ale jeho sláva začala šířit.

V roce 2007 o něm byly natočeny hned dva dokumenty, které mapovaly život nejvyššího člověka v Británii. Nadále se Neil začal objevovat i ve známých filmech, jako například 47 róninů, Avengers, X-Men nebo Jupiter vychází. V poslední době se také hodně objevoval v britském seriálu Pán času. Jeho výška mu tak často vynášela role nadpřirozených bytostí nebo různých válečníků a bojovníků.

Asi nejznámější rolí byl obr v seriálu Hra o trůny. Právě postava divokého bojovníka, která se přidá na  stranu členů Noční hlídky, aby společně s Jonem Sněhem vybojovala vítězství proti Bílým chodcům, ho nejvíce proslavila.

Neil Fingleton zemřel 25. února ve věku 36 let. Jako důvod smrti byla uvedena náhlá zástava srdce.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Zemřel obr ze Hry o trůny. Kdo byl Neil Fingleton a jak se proslavil?

Hide picture