Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

10 herců, kteří by mohli ztvárnit roli Joela ve filmu The Last of Us

Redakce

Redakce

9. 4. 2014

Vždy když se objeví zpráva, že si některé z hamižných studií přeje zfilmovat populární a postupem času možná i kultovní hru, pohlíží fanoušci na jejich plány poněkud skepticky; a není se co divit. Těch dobrých adaptací her je opravdu minimum. Nicméně i v případě The Last of Us se dá doufat. A můžeme doufat i v pekelně skvělé obsazení. 

Russell Crowe, originální Joel a Gerard Butler- Koláž: Petr Bělecký, TOPZINE.cz

Russell Crowe, originální Joel a Gerard Butler- Koláž: Petr Bělecký, TOPZINE.cz

Každý herní nadšenec určitě zaslechl název této hry, jež je proslulá jak skvělou grafikou, tak i propracovaným příběhem. Hlavním hrdinou je Joel, který se musí postarat o čtrnáctiletou Ellie ve zdecimovaném světě virem Cordyceps, v němž na vás z každého rohu dýchá hrozivá aura zkázy.

Kdo se ale na představitele Joela nejvíce hodí? Zde je několik typů, mezi nimiž si můžete vybrat svého favorita

Brendan Fraser

Brendan Fraser se jako Rick O’Connell už mnohokrát vyskytl v podobné situaci jako Joel – měl na starosti nejen sebe, ale musel krýt záda i ostatním. K tomu všemu se pral holýma rukama s roztodivnými stvůrami a určitě by se s nimi zvládl vypořádat znovu. Jen by jeho hlavní nepřátelé tentokrát nebyly oživlé vysušené mumie, ale znetvoření lidé nakažení virem a spousta dalších.

FOTO: Mumie

Zdroj: Bontonfilm CZ

Gerard Butler

The Last Of Us je považována za jednu z nejbrutálnějších her dnešní generace, kde má však násilí své opodstatnění – jak jinak byste chtěli přežít v takových podmínkách?

A protože Gerard Butler už několikrát nasazoval ve filmu krk, ať už jde o Mika Banninga coby strážce prezidenta USA nebo Sama Childerse jako ochránce sužovaných dětí v Africe, rozhodně by nezklamal ani v tomto postapokalyptickém světě. O absolutní vizuální podobnosti s Joelem nemluvě.

FOTO: Pad Bileho domu

Zdroj: Bonton

Viggo Mortensen

Viggo Mortensen ví, jak to chodí, když se ocitnete uprostřed něčeho, kde dosavadní život naprosto utichl. Ve filmu Cesta se jako jeden z poslední přeživší v naprosto zničeném světě pokouší spolu s chlapcem dostat na jih, kde se nachází jejich poslední naděje na záchranu.

Nicméně tohle není jediný snímek, v němž můžeme spatřit jeho herecké předpoklady – dalším je kupříkladu i trilogie Pán prstenů.

FOTO: Pan prstenu: Dve veze

Zdroj: Magic Box

Christian Bale

Umění skrývat se, vyrobit si všechno možné a v mžiku se dostat přes přesilu nepřátel – s tím vším má Christian Bale zkušenosti, které získal, když se pod tajnou identitou snažil v ulicích města Gotham zlikvidovat nebezpečné zločinné organizace.

Obtížné překážky, kterým musí Joel na své cestě čelit, by Christian Bale určitě překonal, jen by v tomto případě na sobě neměl masku Batmana.

FOTO: Temny rytir

Zdroj: Magic Box

Russell Crowe

Dalším vhodným kandidátem na představitele pašeráka, s nímž se život příliš nemazlil, je Russell Crowe. I on se musel v Gladiátorovi potýkat nejen s velmi silnými protivníky, ale i  s nezměrným utrpením ze ztráty své rodiny. Nezbylo mu však nic jiného, než se naučit s nemilosrdnými kartami nepřízně osudu hrát, a pokud možno je nějak obrátit ve svůj prospěch.

 

Z Gladiátora se stane hlavní hrdina Temné věže. Zdroj: Bontonfilm

Gladiátor Russell Crowe. Zdroj: Bontonfilm

Ewan McGregor

Ewana McGregora jsme mohli vidět v akci ve známé cci-fi sáze Star Wars, kde se coby rytíř Jedy pokouší odvrátit bouři chaosu a katastrof, jež se nezadržitelně blíží. Při tomto úkolu pocítil hrozící nebezpečí nástrah snad ze všech koutů vesmíru na vlastní kůži, tudíž by mu role Joela určitě nebyla cizí. Ke změně by stačilo pouze odložit světelný meč a místo toho si nabít brokovnici.

FOTO: Star Wars: Epizoda II - Klony utoci

Zdroj: Bonton

Hugh Jackman

Tento herec se proslavil právě díky ztvárnění podobných filmových postav jakou je i Joel. V sérii X-Manů byly pro Hugha Jackamana bitvy téměř na denním pořádku, kdy musel být neustále ve střehu a s plným nasazením odrážet nepřátele.

Naopak v Bídnících či ve Zmizení nám zase ukázal svou jemnější otcovskou stránku, takže by hrdina v jeho podání určitě dopadl na výbornou.

Prisoners-Hugh-Jackman

Eric Bana

Eric Bana, stejně tak jako ostatní již zmínění herci, nejednou zodpovídal jak za život svůj, tak i životy ostatních. Přesvědčit se o tom můžeme na vlastní oči ve filmu Na život a na smrt, kde jsou nejlepší vojáci Navy SEALS vysláni na tajnou misi, které právě Eric Bana velí.

Dalším příkladem může být snímek Trója, v němž se v čele armády musel starat o budoucnost jak své královské rodiny, tak i svých krajanů. (Což se mu pravda zas tolik nepovedlo.)

FOTO: Na zivot a na smrt

Zdroj: Bontonfilm CZ

Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr. nám už několikrát ukázal, že role svérázného bezprostředního podivína k němu dokonale sedí. Coby Sherlock Holmes zazářil především svým pověstným intelektem, jímž dokazuje, že není situace, s níž by si nevěděl rady. Jako Iron man zase primárně předvádí bojové schopnosti a smysl pro ochranu ostatních – a toto vše je pro představitele Joela nepostradatelné.

FOTO: Robert Downey Jr. ve filmu Iron Man 3

Marton Csokas

I Marnon Csokas by mohl být jedním z mnoha dalších adeptů. Jeho rozmanitá škála kinematografie svědčí o tom, že je schopen ztvárnit hodně filmových charakterů. Jeho herecké schopnosti si můžeme ověřit například ve snímcích Aeon Flux, Alenka v Říši divů, a v neposlední řadě v trilogii Pán prstenů, neboť v každém z nich najdeme část něčeho, co by hrdinu této hry vystihovalo.

FOTO: Alenka v risi divu

Zdroj: Falcon

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 herců, kteří by mohli ztvárnit roli Joela ve filmu The Last of Us

Hide picture