Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

10 nejlepších paranormálních romancí. Čtení vhodné právě na Valentýna

Olga Buriánková

Olga Buriánková

14. 2. 2013

Richelle Mead: Sukuba (priorita)Druhý kalendářní měsíc přináší i něco skutečně rozpalujícího. Právě svátek všech zamilovaných je nejvhodnějším časem pro četbu paranormálních romancí. Zamilovaní i zrovna nezadaní si mohou city a emoce užívat i na stránkách nabitých vášněmi. Jako je celý Valentýn.

Anita Blakeová ve výběru nesmí chybět. Autor: Dorothea Bylica

Anita Blakeová ve výběru nesmí chybět. Autor: Dorothea Bylica

Pokud by vás zrovna nenapadal seznam těch nejlepších, několik jich pro inspiraci přinášíme. Máloco je totiž víc cool než sexy holky, které si levačkou poradí se záporáky a pravačkou se zvládnou připravit na rande. Nepřekvapí je zbraně ani magie. Jen na nich pak záleží, který ze ctitelů k nakousnutí bude tím šťastným. Tyhle drsňačky jich mívají hned několik.

Oživovatelka zombií i upírů

První na seznamu je série o Anitě Blakeové, která dokáže z hrobů povolávat zombie a poradí si i s kteroukoli jinou magickou bytostí. Přitažlivá černovláska s přesnou muškou i ostrým jazykem je první a nejdrsnější z hrdinek paranormálních romancí. Posledním dílem Laurell K. Hamiltonové jsou Blankytné stíny.

Čtěte také článek o knize Nádherné bytosti

Ve světě podobném naší současnosti se všem na očích pohybují upíři, kožoměnci, elfové a všemožné kouzelné bytosti. Anita se citově zmítá mezi upírem Jean-Claudem a vlkodlakem Richardem, později i dalšími milovníky.

Žoldačka starající se o magický klid

Další bojovnicí ze světa, který stíhá střídání vln magie a techniky, je Kate Danielsová. Pokud někdo ovládá magická Slova i kouzelný meč jako ona, dokáže si poradit s lecčím. Tak dobře, že padne do oka lvímu dlakovi a navrch vůdci městské Smečky, Curranovi. I on jí. Série Ilony Andrews se hemží bytostmi, které nejsou tak obvyklé jako jinde, dokonce nejrůznějšími božstvy. I zde je existence nadpřirozena všeobecně známa, protože ji za pomoci Řádu musejí řešit úplně všichni. Posledním dílem cyklu je Magie krve.

Za přečtení stojí i série o Kate Danielsové. Zdroj: ilona-andrews.com

Čarodějka v tandemu s upírkou

Třetí pohled na matičku Zemi ve fantastické sérii Kim Harrisonové vypráví o životních peripetiích rusovlasé čarodějky. Rachel Morganová se v nadpřirozeném pátrání osamostatnila, aby pokračovala s upírkou Ivy a skřítkem Jenksem v boji s temnotou. Realita v minulosti stižená epidemií, která zdecimovala větší část lidstva, ohrožuje lidi i nelidi stejným dílem. Ve čtvrtém dílu nazvaném Pro hrst amuletů sličné vyšetřovatelce nadbíhá kouzlící člověk Nick i upíří hejsek Kist.

Kojotí dáma dovede spravit auto i vyšetřovat vraždy

Další cyklus paranormálních romancí má na svědomí Patricia Briggsová. Ve svých knihách si dokáže skvěle poradit se zlobivými dlaky, fae i jinými nadpřirozenými bytostmi. Její hrdinka Mercedes Thompsonová miluje tetování, auta, vlkodlaky i ostatní své přátele a musí se popasovat se svým indiánským dědictvím. Je emancipovanou ženou i dlačkou, uhání ji vlkodlačí alfa Adam i Samuel a zatím jejím nejnovějším dobrodružstvím je Říční znamení.

Nepřehlédněte 6 slavných komiksových párů pro Valentýnskou oslavu

Aby se někdo necítil ošizený pouhými čtyřmi sériemi, v rychlosti připomeneme ještě pár dalších. Zejména mladým čtenářům jsou určeny knihy o Paranormálech z pera Kiersten Whiteové nebo trilogie o Smečce autorky Andrey Cremerové. Zcela dospělým je naopak určena série Richelle Meadové vyprávějící o neodolatelné Sukubě.

Z jiného soudku je například cyklus Krvavá romance od Alice Moonové či vyprávění o snech a nočních můrách Temné vize od L. J. Smithové. Z naší domácí scény se hodí vzpomenout také první díl M. T. Majar a její Znamení vlka.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 nejlepších paranormálních romancí. Čtení vhodné právě na Valentýna

Hide picture