Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

5 rad jak se vydržet dívat na Twilight. S námi si uchováte duševní zdraví

Matouš Márai

Matouš Márai

13. 4. 2012

Některé filmy jsou zábavné, jiné naučné a pak jsou filmy účelové. Poslední jmenované vám zpravidla moc nedají. Bohužel je z nějakého důvodu musíte takříkajíc skousnout. Zde je pár rad, jak na to.

video
play-sharp-fill

Pokud nejste náctiletou dívkou, pravděpodobně mezi takové filmy řadíte i Twilight. Možná si říkáte, že byste raději strčili hlavu do trouby, nežli na takový film do kina. Můžete ale zjistit, že přítelkyně, nebo potenciální přítelkyně, umí být docela přesvědčivé.

Nezoufejte! Zde je několik rad, které vám mohou pomoci zachovat si mentální zdraví.

Rada č. 1 – Uspořádejte drinking game

Ideální situace, pokud jste donuceni sledovat Twilight na DVD. Vše, co potřebujete, je láhev alkoholu a panáky o obsahu 0,04 cl. Nyní k pravidlům. Pozorně sledujte film a v momentě, kdy se Bella (pobledlá emo dívka) zadívá do dáli s pootevřenými ústy a něco nechápe, dejte si panáka. Proces opakujte do chvíle, než vás začne film bavit, nebo dojde alkohol.

Stále nuda? Pozvěte přátele, a pokud ani to nepomůže, stále nezoufejte! Stačí vyměnit slabší alkohol za něco pikantnějšího.

Rada č. 2 – Podplaťte kamaráda

Může se stát, že jste do kina dotaženi doslova za vlasy. Alkohol nepřipadá v úvahu, vy však máte jiné eso v rukávu. Podplaťte kamaráda! Jakmile skončí reklamy, omluvte se a odejděte na toaletu. Přítelkyně zakoukaná na Jacobův pekáč buchet ani nepostřehne, že jste se venku vyměnil s kamarádem.

Film Twilight není pro každého.

Pokud se vám nechce utrácet peníze za podplacení kamaráda, zamyslete se znovu. Tato investice je mnohem levnější než opakovaná návštěva u terapeuta.

Rada č. 3 – Předstírejte chorobu

Pokud máte kamarády, jako jste vy, a musíte jít do kina, ještě nejste ztraceni. Odkládejte kino až do poslední chvíle, než bude konec promítání. Poslední týden zamluvte lístky a předstírejte zájem. Nyní nastal čas na projevení tvůrčích aspektů vaší osobnosti. Fantazii se meze nekladou. Vybírat můžete z palety různých nemocí. Buďte však na pozoru, předstírání pravých neštovic či malárie může přítelkyně prohlédnout. Ani pohlavně přenosné choroby nejsou to pravé pro uchování vašeho vztahu.

Rada č. 4 – Využijte vědu

Na přelomu 18. a 19. století přišla věda s poznatkem, který vám může pomoci kompletně se zbavit problému. Přece jen, předstírat příušnice pokaždé, když se chce přítelkyně dívat na Twilight, může být do budoucna nepraktické. Stejně tak i pořádání drinking game, pravda – pořád menší újma na zdraví, než pozorně sledovat.

FOTO: Twilight Rozbřesk 1. část

Tak na co půjdem večer do kina, miláčku?

K dlouhodobému řešení vám mohou pomoci poznatky z behaviorální psychologie. V minulém století pokusy na opicích (ne, to není narážka) dokázaly, že pomocí principu odměn a trestů lze úspěšně modifikovat chování.

RECENZE: Twilight sága – Rozbřesk 1. část vám ukáže, jak se rodí upíři

Méně drastickou verzí je využívání pozitivních odměn. Například pokaždé, když přítelkyně prohlásí, že Twilight není tak skvělý, pohlaďte ji, nabídněte dobrou večeři nebo se na ni usmějte. Pokud vám časem takzvaně teče do bot, nezbývá nic jiného než využít princip trestů. Ne, to není navádění k domácímu násilí. Dobře funguje i octová voda nebo odepření oblíbené činnosti. Fantazii se meze nekladou, ty klade zákon. Takže, až příště přítelkyně prohlásí, že by se chtěla podívat na Twilight, konejte.

Rada č. 5 – Nechoďte!

Lakonická rada, zároveň však nejjednodušší cesta. Buďte dominantní a nebojte se říci NE. Možná budete trpět z krátkodobých vyčítavých pohledů, ale aspoň se budete moci podívat do zrcadla s pyšným obličejem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 rad jak se vydržet dívat na Twilight. S námi si uchováte duševní zdraví

Hide picture