Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Trailer k filmu Twilight sága: Rozbřesk – 2. část. Bella se konečně třpytí

Matouš Márai

Matouš Márai

31. 3. 2012

Sága Twilight se blíží do finále a celá série se uzavírá. Konečné rozuzlení na sebe nechává čekat do listopadu. FANZINE.cz přináší zatím poslední ukázku k druhé části filmu Twilight sága: Rozbřesk.

video
play-sharp-fill

Ať chcete nebo ne, konec této ságy přichází. Kult poslední doby zvaný Twilight ukončí filmovou sérii 15. listopadu roku 2012.

Twilight sága je romantická fantasy série filmů, zaměřených na dospívající slečny. Filmová kvadrilogie je adaptací spisovatelky Stephenie Mayer, která stejnojmenný román vydala knižně.

Hlavní postava – Bella – je náctiletou outsiderskou dívkou, která se zamiluje do Edwarda. Edward je svým způsobem také outsider, nicméně se obklopuje zvláštní skupinou lidí.

Ve městě, kde je obloha v neustálém přítmí, vzniká zvláštní vztah. Bella si začíná uvědomovat, že co Edward pije, není pouhý jahodový džus

A právě v tomto posledním díle se jejich osudy završí.

Čtěte také: TOP 5 filmů s krvelačnými upíry. Sága Twilight jim má co závidět

Určitý náhled na celou problematiku přinesla i Pavlína Nouzová ve své recenzi první části posledního dílu: „Rozbřesk celkovým vyzněním mixuje druhý a třetí díl. Z Nového měsíce má zdlouhavost a občasnou trapnost (třeba úsměv Edwarda a la úchyl v parku, když k němu kráčí Bella ve svatebním). Ze Zatmění ale i chtěné vtípky, které možná fanynky neodhalí, ale pro nezaujatého pozorovatele jsou obzvlášť příjemné.“

Hodnocení traileru

Kromě reklamy na posilovnu v podobě Jacoba Blacka se dočkáme konečné proměny Belly v ženu s pevným chrupem. Žíznivý pohled, s kterým sleduje divokou zvěř, zamrazí i nejednoho chlapce.

FOTO: Twilight

Milostný trojúhelník s upíry i vlkodlakem., Zdroj: distributor filmu

Krátký teaser zatím příliš neprozradil, snad kromě přeměny Belly a jejího nového jídelníčku. Na druhou stranu můžeme tvůrce pochválit za povedené záběry přírody a ostrý střih, který dokáže vzbudit u fanoušků očekávání. Snad ukrátí dlouhé čekání na listopadové finále.

Twilight sága: Rozbřesk – 2. část

USA, 2012

Dobrodružný/ Drama/ Fantasy/ Romantický

Režie: Bill Condon

Hrají: Kirsten Stewart, Robert Pattinson, Maggie Grace, Taylor Lautner, Dakota Fanning, Ashley Greene

Premiéra v ČR: 15. listopadu 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer k filmu Twilight sága: Rozbřesk – 2. část. Bella se konečně třpytí

Hide picture