Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

5 zajímavostí o filmu Sněhurka a lovec: Aragorn měl původně hrát lovce

Matouš Márai

Matouš Márai

22. 5. 2012

Sněhurka a lovec - foto

Naivní Sněhurku, krásného prince a nablblé trpaslíky si z dětství pamatujeme asi všichni. Na konci měsíce přichází do kin mnohem temnější verze známého příběhu. Podívejte se na pět zajímavostí o filmu.

video
play-sharp-fill

Již dříve jsme vás informovali, že 31. května letošního roku se chystá do kin velkolepé fantasy Sněhurka a lovec. Nepůjde o infantilní pohádkovou verzi, ale o temné dobrodružství.

Nepřehlédněte: Trailer filmu Sněhurka a lovec. Kráska v brnění opět dobývá svět kin

Jak psal Dan Lechman: „Pochmurné, strašidelné a tajemné. Tři slova, která přesně vystihují celý trailer. Velká bitva, dáma v mléčné lázni a tříštící se vojáci. Další trojka. Tyto výjevy přesně dokazují, že skutečně nepůjde o pohádku, jakou jsme slýchávali od našich rodičů před spaním. Ne, Sněhurka a lovec bude – podobně jako jiné nové adaptace příběhů pro děti – nefalšované drsné fantasy. Meče, kouzla a příšery.“

1. Původní Sněhurka o roli nepřišla

První volbou pro hlavní roli Sněhurky byla Lily Collins, teprve později ji nahradila Kristen Stewart. Protože se však se Sněhurkami letošní rok roztrhl pytel, byla Lily vzápětí obsazena do stejné role v jiném filmu. Vidět ji můžete v rodinné komedii s názvem Sněhurka, jež měla premiéru 5. dubna 2012. V roli zlé královny si s ní zahrála Julia Roberts. Za zmínku určitě stojí šílené kostýmy hlavních protagonistů. Například labutí kombo Lily Collins.

Úchvatné designové kousky provází celý film. Zdroj: distributor filmu

2. Aragorn v roli lovce

Dokonce ani Chris Hemsworth nebyl zamýšlen jako jediný možný herec pro postavu lovce. Nebyl ani prvním. Studio chtělo obsadit Vigga Mortensena –  několik měsíců byl považován za jedinou možnou volbu. V momentě, kdy smlouva s hercem krachla, chtělo studio ještě obsadit Hugha Jackmana. Odmítl také.

3. Kalamitní Kristen

V říjnu minulého roku bylo natáčení pozastaveno, Kristen Stewart si přetrhala vazy na palci. Později si během natáčení poranila nohu, a produkce byla zdržována ještě více. Možná Kristen bylo líto, že si její kolega Chris nic neudělal. Proto jej během natáčení omylem praštila do obličeje, čímž mu přivodila pěkný monokl.

FOTO: Kristen Stewart ve filmu Sněhurka a myslivec

Sněhurka jak ji ještě neznáte.

4. Strach z koní

Až během natáčení Kristen přiznala, že se vlastně bojí koní. Nejspíš ji při podpisu smlouvy nenapadlo, že ve středověkém fantasy by se takové zvíře mohlo objevit. Její strach pramení z dětství, kdy si během pádu z koně přivodila frakturu loktu.

5. Zlá a prsatá

Poslední změna v obsazení přišla při obsazování zlé královny. Zamýšlenou postavou byla například Angelina Jolie. Role by jí rozhodně nebyla cizí. V podobné se totiž ocitla například v eposu o Beowulfovi, kde ztvárnila roli démonické matky. Ani Angelina však smlouvu nepodepsala.

Sněhurka a lovec

Dobrodružný / Fantasy / Akční / Drama
USA, 2012

Režie: Rupert Sanders
Hrají: Kristen Stewart, Chris Hemsworth, Charlize Theron, Ian McShane, Bob Hoskins, Toby Jones, Eddie Marsan, Ray Winstone, Nick Frost, Sam Claflin, Lily Cole, Dave Legeno, Vincent Regan, Rachael Stirling, Izzy Meikle-Small, Noah Huntley, Mark Wingett

Premiéra v ČR: 31. května 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o filmu Sněhurka a lovec: Aragorn měl původně hrát lovce

Hide picture