Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

6 důvodů proč jít na film Hercules. Poznejte další tvář Dwayna Johnsona

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

23. 7. 2014

Žil byl mocný bůh Zeus. Jednoho krásného dne se zamiloval do smrtelné princezny a zplodil mocného potomka – Dwayna Johnsona. Dokáže hrdina akčních filmů zapůsobit v novodobé antické pověsti?

To se brzy dozvíte i vy. Zbrusu nový Hercules míří do českých kin už 24. července a slibuje nezapomenutelnou podívanou. Co ho dělá tak jedinečným a proč by možná mohl být tím posledním zpracováním, to zjistíte v následujících řádcích. Nechte se přesvědčit, proč podlehnout starému příběhu v těle nového hrdiny.

Škola hrou

Už Komenský dobře věděl, že mozek přijme informaci daleko snadněji, pokud se tak děje prostřednictvím něčeho oblíbeného. Děti přece taky nesní zeleninu dřív, dokud ji rafinovaně neschováte do kuřecí kapsy. Film Herkules vás nejen nenásilnou formou poučí o dějinách starořecké mytologie, ale také vám ukáže, co bylo „potom“.

Dílo režiséra Bretta Ratnera totiž mapuje osud poloboha v době, kdy jeho slavné splnění dvanácti nelidsky těžkých úkolů dávno upadlo v zapomnění, a on se musí protloukat světem jako nájemný voják.

Trojrozměrný zážitek

Příběh bájného hrdiny byl tentokrát natočen ve formátu IMAX 3D, což divákovi alespoň na chvíli umožňuje pocit, že je součástí významné historie. Sám Ratner se nechal slyšet, že Hercules je definitivně film, který si takový formát zaslouží.

Rozhodně lepší, než o Herculovi trojrozměrně poslouchat ve školní lavici, nemyslíte?

FOTO: herkules-dwayne-johnson-2-paramount-pictures

Svaly vypadají vždycky lépe ve 3D. Zdroj: Paramount Pictures

Možná bude poslední

Tvůrci se nijak netají tím, že dobře chápou, jak moc velká konkurence mezi jednotlivými snímky je. Ratner je totiž jen jeden z mnoha, kdo se rozhodl tento příběh zpracovat, a tak musí čelit neustálému srovnávání s těmi ostatními. Když už ale nemohl být první, zapřísáhl se, že bude poslední.

„Samozřejmě, že jsme si vědomi toho, kolikrát už byl stejný příběh zfilmován. Našim cílem je to, aby tato verze byla ta poslední,“ netají se se svými velkými plány.

Každý si přijde na své

Není jednoduché natočit film, na který by se mohli těšit příslušníci obou pohlaví. Hercules je ale příslib toho, že zatímco muži si mezi useknutými končetinami a nemilosrdnou válkou budou připadat minimálně stejně heroicky jako hlavní hrdina, jejich něžnější polovičky budou tajit dech kdykoli, kdy si některý z vypracovaných válečníků odloží svršky.

FOTO: Herkules - Dwayne Johnson - Paramount Pictures

Tak co, jsem dost přesvědčivým argumentem?! Zdroj: Paramount Pictures

Zahraniční ohlasy

Zatím to vypadá, že nejnovější Hercules možná splní režisérovo očekávání, a skutečně se stane tím posledním, protože už ho nikdo nebude mít šanci porazit. Alespoň podle zahraničních tamtamů, které na adresu antického poloboha bubnují jen samou chválu.

Na filmových webech se shlukují natěšení fanoušci, kteří nemůžou dospat data premiéry a někteří kritici ho už teď neváhají označit za jeden z nejlepších filmů, které nám letošní rok vůbec mohl nabídnout.

Dwayne Johnson

Prostě a jednoduše. Stejně se vyjádřil i samotný režisér na otázku novinářů, co zrovna jeho snímek činí tak výjimečným. Co má ten jeho, co ty ostatní nemají? Dwayna.

Nutno říct, že dvoumetrový svalovec, který by dokázal utáhnout celý kamion na svém malíčku, to už je dost silný argument.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

6 důvodů proč jít na film Hercules. Poznejte další tvář Dwayna Johnsona

Hide picture