Android: Změnit jazyk telefonu je jednoduché. Stačí na to pět kliknutí

Chytré telefony toho umí spoustu, ať už máte Android, iOS, Windows Phone nebo něco jiného. Zároveň se ale snaží být srozumitelné a nastavit je dokáže i méně zkušený uživatel.

Screenshoty jsou z nejnovější verze Androidu jménem Jelly Bean. Postup je ale univerzální. Zdroj: Zdeněk Král, Gamezine.cz

Dnes se zaměříme na telefon s OS Android. Na obrázcích uvidíte verzi 4.1 Jelly Bean, ale postup zůstává ve všech verzích stejný.

Než se pustíte do hrátek s telefonem, měli byste ho přepnout do jazyka, kterému rozumíte. Podíváme se tedy, jak přepnout anglický systém do češtiny, případně do jiného jazyka dle vaší volby.

Přepnutí z angličtiny do češtiny:

 1. Otevřete System settings. Dostanete se tam buď přes Menu -> ikona Settings, nebo přes notifikační lištu, nebo tak, že na hlavní obrazovce kliknete na systémové tlačítko Menu  (na starších telefonech může vypadat trochu jinak) a zvolíte možnost System settings, jak vidíte na screenshotu.
 2. Přibližně prostřední z mnoha položek nastavení je Language & input (Záložka Personal), klikněte na ni.
 3. V tomto menu můžete měnit nastavení klávesnice, hlasového výstupu a hlasového ovládání, kontroly pravopisu, a hlavně jazyk celého telefonu.
 4. Klikněte na první položku v seznamu nastavení: Language
 5. Zbývá zvolit v seznamu jazyků ten, který chcete, a kliknout na něj. Telefon se za několik sekund přepne (podle toho, jak je výkonný) a vrátí vás do předchozího menu, tentokrát už v novém jazyce.
[album:http://www.gamezine.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/android-nastaveni-jazyk-aj/]

Na změnu jazyka telefonu tedy stačí pět kliknutí. Podobně jednoduché je nastavení jiných vlastností chytrých mobilů, není tedy třeba se jich obávat a hledat v obchodech telefony „hloupé“.

Nepřehlédněte: E-mail od Seznamu má nový vzhled. Vypadá jako Gmail přes kopírák

Pokud máte telefon již od výrobce v češtině (což u oficiálních prodejů bývá zvykem), je postup samozřejmě úplně stejný, jen se položky menu jmenují česky.

Přepnutí z češtiny do jiného jazyka:

 1. Otevřete Systémová nastavení. Dostanete se tam buď přes Menu -> ikona Nastavení, nebo přes notifikační lištu, nebo tak, že na hlavní obrazovce kliknete na systémové tlačítko Menu  (na starších telefonech může vypadat trochu jinak) a zvolíte možnost Systémová nastavení, jak vidíte na screenshotu.
 2. Přibližně prostřední z mnoha položek nastavení je Jazyk a zadávání (Záložka Osobní), klikněte na ni.
 3. V tomto menu můžete měnit nastavení klávesnice, hlasového výstupu a hlasového ovládání, kontroly pravopisu, a hlavně jazyk celého telefonu.
 4. Klikněte na první položku v seznamu nastavení: Jazyk
 5. Zbývá zvolit v seznamu jazyků ten, který chcete, a kliknout na něj. Telefon se za několik sekund přepne (podle toho, jak je výkonný) a vrátí vás do předchozího menu, tentokrát už v novém jazyce. My tentokrát zvolili italštinu,

[album:http://www.gamezine.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/android-nastaveni-jazyk-cj/]

Jestli máte problém s nastavováním telefonu, instalací, správou nebo údržbou, napište nám na Google+ nebo na Facebook a my pro vás připravíme návod, se kterým snad vše zvládnete.

Android: Změnit jazyk telefonu je jednoduché. Stačí na to pět kliknutí
Ohodnoťte tento článek

1 Comment on Android: Změnit jazyk telefonu je jednoduché. Stačí na to pět kliknutí

 1. Mám nový tablet, kde je android 7. V nastavení mi nejde zvolit jazyk, musí se přidat a není k dispozici Deutsch (Österreich). Jde přidat pouze Deutsch (Deutschland) Také mi nejde změnit celý android do němčiny. Dá se to nějak vyřešit? Děkuji za odpověď.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.