Menu
FANZINE.cz
Literatura

AUDIO: Hlas Darth Vadera načetl audioknihu o vesmírných kravách

Martin Peška

Martin Peška

23. 3. 2014

Herec, divadelní pedagog a známý dabér Jiří Klem, který propůjčil hlas mimo jiné i samotnému Darth Vaderovi, načetl dnes příběh o velkolepém galaktickém dobrodružství pojaté ve stylu starých westernů. FANZINE.cz přináší exkluzivně tři ukázky.

FOTO: Hvězdné honáky načetl hlas Darth Vadera

Zdroj: Lucas Films, koláž Hana Unzeitigová

Hlas Jiřího Klema, který znají fanoušci sci-fi z filmů Star Wars: Epizoda IV, V a VI, kde daboval Darh Vadera, zní na audioknize Hvězdní honáci, která právě vychází.

Dnes již legendární sci-fi příběh spisovatele Jiřího W. Procházky vyšel před osmnácti lety s obálkou Káji Saudka, na níž je vyobrazena banda kovbojů. Ta nyní zdobí i booklet téměř šestnáctihodinového záznamu.

[audio:2014/03/Hvezdni_honaci_ukazka_1.mp3]

1. ukázka
I. díl, kapitola III – Rodeo v Cooperově aréně

[audio:2014/03/Hvezdni_honaci_ukazka_2.mp3]

2. ukázka
II. díl, kapitola IV – Přepadení Sherry Saloonu

[audio:2014/03/Hvezdni_honaci_ukazka_3.mp3]

3. ukázka
II. díl, kapitola VI. – Zničení Eggs Canyonu

„V roce 1996 se na pultech českých knihkupců objevila sci-fi knížka s podivnou obálkou Káji Saudka, na které tlupa kovbojů mířila na čtenáře svými šestirannými kolty. Nebyla to chyba tisku, ale další z žánrových chimér JWP Hvězdní honáci,“ připomíná ve svém článku publicista Lukáš Vaníček a dodává: „Scéna, v níž hlavní hrdina pluje vesmírem, řítí se na něj vesmírná loď a on jí čelí jen s nožem bowiákem v ruce je nezapomenutelná.“

O čem jsou Vesmírní honáci?

FOTO: Audiokniha Hvězdní honáciVelkolepé galaktické dobrodružství pojaté ve stylu starých westernů. Mezihvězdnou přepravu zajišťují gigantické hyperprostorové bytosti zvané „krávy“. Na jejich cestě napříč prostorem je doprovázejí jejich ochránci, vesmírní „honáci.“ Celá osídlená Galaxie se však ocitá v ohrožení: na scénu vstupuje nelítostný monopolní přepravce, hrabě Kuzněcow. A s ním se zjevují majestátní kosmické křižníky, armády kyborgů i ještěři zabijáci. Nastává období ničení obydlených planet, zabíjení mírumilovných „krav“. Dochází i k likvidacím samotných hvězd. Nastává období boje…

Jiří W. Procházka své plány v oblasti audioknih poprvé představil na začátku roku na festivalu PragoFFest v Praze. Oznámil zde za vydavatelství Walker & Volf i ediční plán na rok 2014, který kromě Hvězdných honáků počítá v nejbližší době i s akčními příběhy Líheň Miroslava Žambocha a Asfalt Štěpána Kopřivy, nebo hororem Celebrity od Ondřeje Neffa.

FOTO: Křest audioknihy Hvězdní honáci

Křtu audioknihy Hvězdní honáci se kromě Jiřího Klema (vlevo) účastnila i Berenika Saudková. Zdroj: Walker & Volf.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

AUDIO: Hlas Darth Vadera načetl audioknihu o vesmírných kravách

Hide picture