Menu
FANZINE.cz
Sci-fi filmy

Avengers: Infinity War. 5 věcí, které byste měli o filmu vědět

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

4. 11. 2014

Do kin se nedostalo ještě ani druhé pokračování Avengers: Age of Ultron a fanoušci už dychtí po informacích k chystanému závěru. Co všechno byste měli vědět o epickém vyvrcholení příběhu všech superhrdinů?

Který z hrdinů se dožije finální války. A podaří se jim zachránit vesmír? Koláž: TOPZINE

Který z hrdinů se dožije finální války. A podaří se jim zachránit vesmír? Koláž: TOPZINE

1. Natahování konce

Pokud chodíte do kina na několikadílné ságy podle knižních předloh, nejspíš vás nepřekvapí, že i závěr marvelovských příběhů se pod názvem Avengers: Infinity War rozdělí na dvě části. Prvního dílu se fanoušci dočkají 4. května 2018, druhého pak 3. května 2019.

2. Thanos zatočí s vesmírem

Tvář mu k tomu propůjčí Josh Brolin, který se naposledy objevil právě v prvním díle Avengerů před dvěma lety. V roce 2018 se vrátí na filmové plátno jako jeden z nejhorších zloduchů z dílny Marvel a po dlouhém čekání na svou příležitost se pokusí konečně zničit vesmír. Aspoň tak tomu byl v původních komiksech, kde se pídil po Kamenech nekonečna, aby mu dodaly potřebnou sílu povstat a jednou pro vždy skoncovat s celou galaxií.

3. Kameny nekonečna se spojí

A obavy z konce světa byly skutečně oprávněné. Thanos totiž zdaleka neděsí jen svým podivným úsměvem, ale především snahou posbírat všech šest Kamenů nekonečna, které mu po vložení do Rukavice nekonečna propůjčí nadpřirozenou moc tak velkou, že by vedle něj i olympští bohové působili jako parta ořezávátek.

Tři z kamenů už se ve filmech z dílny Marvel objevily – Tesseract (Thor, Captain America: První Avenger a Avengers), Aether (Thor: Temný svět) a Power Orb (Strážci Galaxie). Předpokládá se proto, že diváci se se zbývajícími třemi seznámí během filmů, které budou Infinity War předcházet. Nejbližším hypotetickým úkrytem tak mohou být Avengers: Age of Ultron, kteří mají premiéru 30. dubna 2015.

4. Možná se dočkáme i dalších hrdinů

Studio Marvel díky svým komiksům vyprodukovalo tolik superhrdinů, že vydali a ještě vydají na několik filmů. I po všech postavách jako Thor, Iron Man, Captain America či Hulk má ale dílna v rukávu stále některá esa, která dosud nevytáhla. Spekuluje se proto o tom, že by se na plátně mohl objevit Černý Panter, Kapitán Marvel či někteří starší Avengerové. Konec konců, pokud se Thanos pokusí zničit všechno živé, bude potřeba zapřáhnout všechny superhrdiny.

5. Uzavře se jedenáctiletá éra

Jak už bylo řečeno, hrdinských bijáků má Marvel nepočítaně. Infinity War bude vyvrcholením a závěrem dlouhé linie příběhů, které začaly už v roce 2008, kdy do kin vstoupil Iron Man. Fanoušci ale nemusí smutnit – studio má prý plány na další dekádu. Avengers: Infinity War tak uzavře jen jeden velký příběh, ale otevře dveře pro další.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Avengers: Infinity War. 5 věcí, které byste měli o filmu vědět

Hide picture