Menu
FANZINE.cz
České komiksy

Natočte Kruanova dobrodružství než umřu, říká Vlastislav Toman

Ondřej Pešek

Ondřej Pešek

22. 3. 2013

Vlastislav TomanPřinášíme rozhovor s Vlastislavem Tomanem, autorem kultovních komiksů o Strážcích, Malém bohovi a Kruanovi. Jak se tato česká komiksová ikona těší na připravovaný film? Naláká vás, nebo vám řekne, ať na něj nechodíte?

Vlastislav Toman 2013

Vlastislav Toman na PragoFFestu 2013. Foto: Martin Peška, FANZINE.cz

Jak vy vidíte film o Kruanovi. Těšíte se na něj, nebo se spíš bojíte?

Nebojím se. Já jim jen říkám: Natočte to, než umřu. Protože já chci být na premiéře živý a ne abyste mě tam donesli v nějaké plechovce a říkali Vzpomínáme na tvůrce námětu Vlastislava Tomana. Já se netěším, páč když se těším, tak jsem zklamaný.

Já jsem zatím s filmaři docela spokojený, občas jim do toho teda ryju a až se začne natáčet, asi jim do toho budu rýt ještě víc, se scénáristou už jsme se docela skamarádili, je to člověk, který bude přístupný některým hecům. Tak snad to bude dobrý.

Ale je tu tlak zahraničních partnerů, aby se točilo u nich, tak aby nedošlo k tomu, že se český kultovní komiks bude natáčet v Německu. Původcem nápadu na film je režisér Tomáš Krejčí. Česká televize měla zájem o seriál, který by běžel před večerníčkem, pak to ale spadlo se změnami v ČT. Z toho scénáře na seriál se tedy pak vyrobil sevřený příběh pro film.

A to bude sumarizovat celou sérii, nebo jenom Kruanova dobrodružství?

Budou tam partie, který zachycují přistání Malého boha a jeho soužití s lidmi, pak ta hlavní Kruanova dobrodružství až po válku s Hor-tidy. A je tam možnost otevřeného konce. To, jestli bude pokračování, pak závisí na divácích.

Ale byl bych rád, kdyby se nakonec Česká televize vrátila k tomu, co chtěla a natočila seriál. Protože já si myslím, že minimálně Malý bůh by si zasloužil jednu samostatnou sérii. Nebo kdyby ne seriál, tak film, kdyby měl Kruan ohlasy v Čechá a klidně i v cizině. Avatar se myslím točí taky další díl…

Další dva.

No tak vidíte. S jídlem roste chuť. Ale nepředbíhejme a zaplaťpánbůh když se povede Kruan. Je jen škoda, že dříve nebyly v Česku dostatečné podmínky. Že i když ten Krejčího film Poslední z Aporveru vzniká těžce, že nevznikl před Avatarem. Tak, jak já Aporver znám, tak kam se na něj hrabe. A to ať jde o triky, nebo o myšlenky.

Avatar je akorát na koukání hezký dobyvatelský film. Ještě před Kruanem se rozhodně těšte na Aporver a jděte na něj, bude to krásný film.

A co vy? Chtěli byste panu Tomanovi položit nějakou speciální otázku?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Natočte Kruanova dobrodružství než umřu, říká Vlastislav Toman

Hide picture