Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Druhá série Hry o trůny startuje již dnes večer. Přinášíme hodnocení prvních epizod

Jan Chalupa

Jan Chalupa

2. 4. 2012

FOTO: Hra o trůny, druhá řadaKritiky i diváky velmi kladně přijímaný seriál Hra o trůny dnes večer začíná svoji druhou sérii na českém televizním kanálu HBO. Magazín FANZINE.cz měl exkluzivní příležitost posoudit první dva díly této nové série.

Seriál Hra o trůny patří v současné době mezi nejšpičkovější televizní záležitost. První série (natočená na motivy bestselleru spisovatele George R. R. Martina) sklidila obrovské nadšení ze strany fanoušků a získala i mnohá ocenění od kritiků (konkrétně Zlatý glóbus, Cenu Emmy a mnohá další prestižní ocenění).

Hru o trůny zvolila nejlepším žánrovým seriálem roku 2011 i redakce FANZINE.cz. „Hra o trůny je zlatým hřebem celého roku. Již dlouho nebylo mezi seriály k vidění něco, co by alespoň vzdáleně připomínalo pravou fantasy ságu. Nyní se tak stalo a Hra o trůny se na obrazovky prodrala za hlasitého křiku mužů ve zbrani, řinčení brnění a všudypřítomného intrikaření,“ napsal o seriálu Jan Neuman.

Podívejte se také: Fanoušek vytvořil komiksový portrét hrdinů ze Hry o trůny

Náš redaktor René Červený měl exkluzivní příležitost vidět první dva díly nové řady.

Pro magazín FANZINE.cz je okomentoval následovně: „Jednalo se o skvělou podívanou, která nabídla vše, co nabízela série první. Očekávání nebylo zklamáním, ale otázek více přibylo, než bylo zodpovězeno. Nicméně je zřejmé, že vše teprve začíná, a podle toho, co nám nahlédnutí do druhé série ukázalo, se bude na co těšit. Snad i na draky, kteří prozatím v seriálu zůstávají ve své miniaturní podobě. První dvě epizody jsou i přesto minimálně na hodnocení 80 %.“

video
play-sharp-fill

Druhá série začíná dnes, 2. dubna, ve 21:00 na českém HBO, den po své americké premiéře. Premiéra dalších epizod desetidílné fantasy bude od 9. února každé pondělí, vždy v deset hodin večer.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Druhá série Hry o trůny startuje již dnes večer. Přinášíme hodnocení prvních epizod

Hide picture