Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Fantasy kniha Rudovlasá od Petry Neomillnerové vyjde v září

Marek Hofman

Marek Hofman

23. 8. 2012

Nakladatelství Epocha chystá pro čtenáře další kousek od české spisovatelky Petry Neomillnerové. Půjde o sbírku povídek nazvanou Rudovlasá: Cesta čarodějky. V hlavních rolích se objeví čarodějové Moire a Desmond.

S čarodějkou Moire se čtenáři setkávají od roku 2003. Autor: Roman Kýbus

Plavovlasá Lota – jedno z literárních dítek oblíbené tuzemské spisovatelky Petry Neomillnerové – se své vlastní sbírky povídek už dočkala. V roce 2010 vyšel soubor povídek Zaklínačka Lota, mapující osudy neohrožené, ale také drzé a nestoudné bojovnice. Na letošní září chystá nakladatelství Epocha kolekci příběhů o dalších autorčiných hrdinech. Čarodějích Moire a Desmondovi.

Čtěte také: Film o upírce Tině Salo ovládne kina asi v roce 2014, sex nebude chybět

Sbírka ponese název Rudovlasá: Cesta čarodějky a čtenářům přinese soubor osmi povídek. Většina z nich se v průběhu let 2003 až 2010 objevila v magazínu Pevnost a v knize Vlastní krev. Bonusová osmá povídka nazvaná Věci z moře dosud nebyla nikde publikována.

Jednotlivé texty jsou seřazeny podle vnitřní chronologie. Až na některé dějově zapadají mezi romány Nakažení a Hon na lišku – první dva díly trilogie Písně čarodějky.

Povídky čtenáře provedou od doby, kdy se Moire a Desmond seznámili, přes všemožné životní útrapy (od intrik a dobrodružství v temném světě po milenecké hádky a nevěry). Opustí je v momentě, kdy se rudovlasá Moire stane představenou Bratrstva čarodějů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fantasy kniha Rudovlasá od Petry Neomillnerové vyjde v září

Hide picture