Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Festival fantazie láká tisíce lidí do Chotěboře na Vysočinu. Začne už tento týden

Martin Peška

Martin Peška

27. 6. 2011

FOTO: Festival fantazie 2010 - Star Wars DiscoVe čtvrtek 30. června začne v Chotěboři na havlíčkobrodsku 16. ročník Festivalu fantazie. Letos na největší akci svého druhu v České republice dorazí ruský spisovatel Michail Achmanov, designér a ilustrátor oceněný cenami Clio a Emmy Michael Brunsfeld či John Ottman, který složil hudbu k více než 30 filmům.

FOTO: Festival fantazie 2010 - Star Wars Disco

Takhle vypadalo Star Wars Disco na Festivalu fantazie v roce 2010, Zdroj: archív pořadatele festivalu

Atmosféra ze sci-fi, fantasy či hororových filmů, seriálů a literatury, ale také atmosféra hráčů nejrůznějších her pohltí město Chotěboř na Vysočině na celých 11 dní, od 30. června do 10. července.

„V České republice jsem zatím nikdy nebyl, a když o tom tak přemýšlím, nikdy jsem vlastně nepřekročil Atlantik, nebyl jsem v Evropě a nikdy jsem nenavštívil místo, kde bych měl možnost vidět architekturu starší než 1700 let,“ prozradil exkluzivně redakci Fanzine.cz, magazínu o sci-fi, fantasy a hororu při Topzine.cz, všestranný výtvarník Brunsfeld. Ten stojí mimo jiné za návrhy nové trilogie Hvězdných válek, sci-fi Minority Report a poslední verze Války světů. Michael Brunsfeld se má stát třídenním hostem festivalu od 6. do 9. července.

Čtěte také: Exkluzivní rozhovor s návrhářem lodí ze Star Wars!

Pro návštěvníky Festivalu fantazie pořadatelé připravili okolo 45 programových linií, tedy jakýchsi témat, kterým bude program festivalu zasvěcen. V úterý 5. a ve středu 6. července se zde uskuteční takzvaná Orclimpijáda.
„Orclimpiáda  připravuje 2 dny aktivního programu, ve kterém se můžete stát skřetím bojovníkem a pořádně chlapácky si zasoutěžit,“ přibližují akci organizátoři akce.

FOTO: Festival fantazie 2010 - hraní deskových her

Na festivalu je možné si vyzkoušet řadu deskových, karetních, počítačových či konzolových her

Celkem se bude promítat více 60 filmů nejen z žánrů fantastiky, například Černá labuť a Social network. Podívejte se na tipy redakce rubriky Film a TV magazínu Topzine.cz, které filmy si nesmíte nechat ujít.

Speciál k Festivalu fantazie 2011

Na české fanoušky se těší i filmový střihač a skladatel John Ottman. Přečtěte si s ním exkluzivní rozhovor pro Fanzine.cz!

Čtěte také: Nejlepší fantasy soundtrack má Barbar Conan, rozhodli čeští fanoušci

V sobotu 9. července festival navštíví i šestašedesátiletý ruský spisovatel Michail Achmanov, který publikoval už přes 120 knih. V Česku mu tento měsíc vyšel román Náboje nikdy nedojdou.

„Jmenuje se Petr Deutsch a má velmi zajímavé povolání. Je Zabíječem. Jeho práce je spojená s nočními hlídkami, zahraničními cestami a pátráním po všemožných vrazích, násilnících, darebácích všech možných druhů, kteří jsou přesvědčeni, že mohou cokoli. Má právo je i popravit. Tedy v případě, že jsou to upíři.A těch je nejen v Rusku čím dál tím víc a mají čím dál tím větší moc,“ uvádí v anotaci k románu Achmanova nakladatelství Poutník.

Akci v posledních letech navštěvuje přes 10 tisíc návštěvníků. Na letošní ročník je jich dva dny před zahájením přihlášeno prozatím 10 345.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival fantazie láká tisíce lidí do Chotěboře na Vysočinu. Začne už tento týden

Hide picture