Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Filmový Assassin’s Creed má být revoluční. Měl by navazovat na Watch Dogs

Jan Uhlík

Jan Uhlík

24. 6. 2013

Assassin's Creed

Francouzská společnost Ubisoft oznámila příchod herního světa Assassin’s Creed na filmová plátna. Adaptace úspěšné herní předlohy se dočkáme v roce 2015.

Assassin's Creed

Pravděpodobná podoba Desmonda ve filmovém zpracování. Zdroj: Ubisoft.com

Ubisoft informoval, že se hráčští fanoušci dočkají filmového zpracování celosvětově oblíbené hry Assassin’s Creed. Tvůrci filmu jsou si natolik jistí bezproblémovým průběhem natáčení, že dokonce datum první projekce stanovili na 22. květen 2015. S tímto datem bychom ale neměli moc počítat. Na tentýž den připadá také premiéra Star Wars VII. Proto se dá velice snadno čekat odklad. Nikdo nechce riskovat neziskovost.

Již nyní víme, kdo si zahraje roli Desmonda Milese. Úkolu se zmocní Michael Fassbender, který ztvárnil mladší verzi Magneta ve filmu X-Men: First Class. Tato informace by nám měla zaručit alespoň nějakou úroveň snímku. Kdyby scénář neodpovídal standardu dnešní kvality, tak by Michael jen těžko tuto roli vzal.

„Sice nepatří mezi hardcore hráče, ale je to hráč. Nemít příliš zaplněný diář, tak by určitě hrál více. Každopádně hry Assassin’s Creed pokořil a velice se mu líbily,“ řekl o Fassbenderovi Julien Cuny, který má svět hry na starosti .

Michael Fassbender

Michael Fassbender se objeví i v pokračování X-Menů a sequelu Promethea. Zdroj: reprofoto Youtube.com

Neočekávejme však úplné zpracování filmu podle herní předlohy. „Nepůjde o žádnou dějovou linii, kterou jsme mohli vidět ve hře. Ale nemusíte se bát, že by se jednalo o historii Mongolska ze 17. století. Doba, v které se film odehraje, je známá nám všem,“ dodal Cuny.

Ve spojení s podzimním uvedením her Assassin’s Creed 4 a Watch Dogs se objevily spekulace o tom, že oba příběhy se odehrávají ve stejném universu, a tedy tam, kde se objevuje Desmond Miles, Templáři a Assasíni, se objevují i postavy příběhu druhého.

Možná se tedy dočkáme ve snímku nějakých překvapení. Šokem by rozhodně nebylo, kdyby se Ubisoft pokusil navázat na úspěch Avengerů z marvelovského universa. Nechme se tedy překvapit.

Trend herních adaptací se pomalu vrací a získává zpět svou ztracenou oblíbenost. V roce 2015 se dočkáme i zpracovaných herních titulů jako Warcraft a Mortal Kombat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmový Assassin’s Creed má být revoluční. Měl by navazovat na Watch Dogs

Hide picture