Menu
FANZINE.cz
Technologie

GameFFest 2012 představí novinku Playstation Vita před datem vydání

Martin Peška

Martin Peška

28. 1. 2012

FOTO: Mass Effect na FanCity 2011Nový handheld od Sony se má na pulty českých obchodů dostat 22. února, už od čtvrtka 2. do neděle 5. února si ji ale budou moct exkluzivně vyzkoušet návštěvníci GameFFestu v Modré škole pražských Hájích.

video
play-sharp-fill

„Největší událostí bude představení úplně nové herní konzole Playstation Vita. GameFFest bude první akcí pro veřejnost, kde se uskuteční o nové konzoli beseda s odborníkem ze Sony,“ potvrdil redakci GAMEZINE.cz ředitel festivalu Václav Pravda.

GameFFest je herní festival, který se koná třikrát do roka ve stejný termín jako největší festivaly fantastiky v Česku (v únoru PragoFFest, v červenci Festival fantazie, v říjnu FanCity), ke kterým je přidružen.

Informace k festivalu:
Datum: čtvrtek 2. – neděle 5. února
Místo: Modrá škola (Kupeckého 576, Praha 11 – Háje)
Vstupné: od 80 korun
Sledujte také: speciál FANZINE.cz k příležitosti PragoFFestu 2012

„Další velkou událostí bude program zaměřený na blížící se uvedení hry Mass Effect 3 od Electronic Arts,“ připomněl Pravda. Kromě herních novinek na hráče čeká i historická rarita v podobě osmi historických arkád, velkých hracích automatů, s těmi nejznámějšími hrami.

FOTO: Mass Effect na FanCity 2011

Foto: Karel Slabý, GAMEZINE.cz

Kromě konzolových, počítačových a hudebních her zde návštěvníci najdou i hry deskové, karetní, RPG či figurkové. Celkem bude na prvním letošním GameFFestu více než 40 konzolí, 40 počítačů a 40 stolů deskových her.

Čtěte také: Známe 10 důvodů, proč si nenechat ujít PragoFFest 2012

Na festivalu budete moci potkat i členy naší redakce včetně šéfredaktora Marka Jedináka. Redaktor Martin Mašek na festivalu povede několik besed s herní tematikou, mimo jiné s ním můžete diskutovat na téma univerza The Elder Scrolls či očekávaných herních novinek v roce 2012. Zdeněk Král se bude věnovat sérii Assassin’s Creed a problematice násilí ve hrách.

GameFFest má v rámci PragoFFestu svoje vlastní snížené vstupné. Půldenní vstupné (8,5 hodiny s libovolnou dobou příchodu) návštěvníky vyjde na 150 korun, na celý den (od 9:00 do 2:00 v noci) na 200 korun. Ve čtvrtek v čase od 17:00 do 1:00 a v neděli od 9:00 do 16:00 vyjde lístek na 80 korun. Lze uplatnit i řadu slev, které organizátor uvádí na webu gameffest.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

GameFFest 2012 představí novinku Playstation Vita před datem vydání

Hide picture