Menu
FANZINE.cz
Komiks

Gore Verbinski natočí Pchjongjang. Film podle komiksu Guye Delislea

Marek Hofman

Marek Hofman

1. 2. 2013

Guy Delisle: Pchjongjang (460x265)Autorem satirického komiksu Pchjongjang je kanadský animátor Guy Delisle. Jeho dílo o pobytu v komunistické Severní Koreji hodlá na filmové plátno převést režisér Gore Verbinski.

Komiks vypráví o pobytu v totalitní Severní Korei. Zdroj: BB/Art

Komiks vypráví o pobytu v totalitní Severní Korei. Zdroj: BB/Art

Společnost New Regency oznámila, že se chystá snímek Pchjongjang. Produkce a režie se ujme Gore Verbinski (Piráti z Karibiku, připravovaný Lone Ranger). Scénář dostal na starost Steve Conrad (chystaný remake filmu Tajný život Waltera Mittyho). Půjde o černou satirickou komedii, jejíž děj se odehrává v Severní Koreji.

Přečtěte si, co se vaří pod poličkou třetího Kick-Ass

Jako předloha filmu poslouží komiks původem kanadského animátora Guye Delislea. Ten v roce 2001 strávil v nedemokratické Koreji dva měsíce, aby dohlížel na animování dětského televizního seriálu. Své zážitky pak převedl na stránky komiksové knihy. V ní s humorem a sarkastickou nadsázkou popisuje každodenní život v komunistickém státě.

Mezi Delislova další díla patří obrazové romány Šen – Čen a Barma. V nich vypráví o pobytu v komunistické Číně a republice Myanmar, kterou zmítá totalitní diktatura. Jeho poslední vydaný titul nese název Chroniques de Jérusalem a ve Francii vyšel v roce 2011.

Delisleovy komiksy však nemají ucelený děj. Představují spíše sbírku momentek s leckdy absurdními výjevy. Tvůrci proto předlohu obohatí. Conradův scénář vypoví příběh mladého animátora poslaného za prací do Severní Koreje, kde jej obviní ze špionáže.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Gore Verbinski natočí Pchjongjang. Film podle komiksu Guye Delislea

Hide picture