×
FANZINE.cz

Gore Verbinski natočí Pchjongjang. Film podle komiksu Guye Delislea

Guy Delisle: Pchjongjang (460x265)Autorem satirického komiksu Pchjongjang je kanadský animátor Guy Delisle. Jeho dílo o pobytu v komunistické Severní Koreji hodlá na filmové plátno převést režisér Gore Verbinski.

Komiks vypráví o pobytu v totalitní Severní Korei. Zdroj: BB/Art
Komiks vypráví o pobytu v totalitní Severní Korei. Zdroj: BB/Art

Společnost New Regency oznámila, že se chystá snímek Pchjongjang. Produkce a režie se ujme Gore Verbinski (Piráti z Karibiku, připravovaný Lone Ranger). Scénář dostal na starost Steve Conrad (chystaný remake filmu Tajný život Waltera Mittyho). Půjde o černou satirickou komedii, jejíž děj se odehrává v Severní Koreji.

Přečtěte si, co se vaří pod poličkou třetího Kick-Ass

Jako předloha filmu poslouží komiks původem kanadského animátora Guye Delislea. Ten v roce 2001 strávil v nedemokratické Koreji dva měsíce, aby dohlížel na animování dětského televizního seriálu. Své zážitky pak převedl na stránky komiksové knihy. V ní s humorem a sarkastickou nadsázkou popisuje každodenní život v komunistickém státě.

Mezi Delislova další díla patří obrazové romány Šen – Čen a Barma. V nich vypráví o pobytu v komunistické Číně a republice Myanmar, kterou zmítá totalitní diktatura. Jeho poslední vydaný titul nese název Chroniques de Jérusalem a ve Francii vyšel v roce 2011.

Delisleovy komiksy však nemají ucelený děj. Představují spíše sbírku momentek s leckdy absurdními výjevy. Tvůrci proto předlohu obohatí. Conradův scénář vypoví příběh mladého animátora poslaného za prací do Severní Koreje, kde jej obviní ze špionáže.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..