Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Herec Garry Chalk alias Chekov z Hvězdné brány zavítá v létě do Čech

Redakce

Redakce

29. 5. 2012

FOTO: Garry ChalkGarry Chalk, britský herec, jehož tvář si jistě pamatujete ze seriálu Hvězdná brána, kde ztvárnil ruského generála Chekova, navštíví na začátku letních prázdnin Festival fantazie 2012 na Vysočině.

FOTO: Garry Chalk

Garry Chalk. Zdroj: distributor seriálu

V rozmezí od 29. června až do 8. července můžete navštívit celostátně proslulý Festival fantazie, kde se scházejí fandové sci-fi/fantasy filmů a seriálů, jako například Star Wars, Harry Potter, Star trek Stargate. Tento ročník, který se bude konat v Chotěboři, navštíví také Natalia Tena (představitelka postavy jménem Osha ze Hry o trůny) a samozřejmě Garry Chalk.

Garry Chalk v seriálu Hvězdná brána (Stargate) ztvárnil roli ruského generála Chekova, který byl neblaze proslulý především díky tomu, že neustále bojkotoval akce SG v zájmu vlastních týmů Ruska. Nicméně v průběhu seriálu bylo dosaženo kompromisu a nadále již není nutně považován fanoušky za zápornou postavu.

„Vše, co jsem věděl, bylo, že si jdu na jeden týden zahrát toho ruského chlápka. Zbytek už tak nějak přišel sám od sebe. Řekli: „Pojď, budeš hrát tohohle Rusa. A mimochodem, mluvíš rusky?“ A já řekl: „Ne.“ „Nevadí! Naučíš se!““ – takhle jednoduše začala jedna z největších rolí Garryho Chalka.

FOTO: Chekov

Chekov v seriálu. Zdroj: distributor seriálu

Narozen 17. února 1952, už stihl bezpočet filmů a seriálů, povětšinou v roli vedlejších postav. Nicméně velice často se podílel i na filmech animovaných a daboval například Optima prima v animované verzi Transformers.

Čtěte také: Druhá série seriálu Stargate, na konci se svým Universem

Seriál Hvězdná brána měl po celém světě neskutečný úspěch a na jeho poctu bylo vytvořeno bezpočet fanklubů, fanouškovských stránek, meetingů a podobně. Dokonce byly natočené dva spin-offy (stejné prostředí seriálu, nicméně jiná dějová linie) pod názvem Stargate: Atlantis a Stargate: Universe.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Herec Garry Chalk alias Chekov z Hvězdné brány zavítá v létě do Čech

Hide picture