Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Mezi oblíbená dětská jména patří Arya a Theon ze seriálu Hra o trůny

Marek Hofman

Marek Hofman

19. 7. 2012

Průvodce dětskými jmény server Nameberry před několika dny zveřejnil aktuální nejoblíbenější dětská jména. Populární jsou postavy z Hunger Games i Hry o trůny.

Také byste svou dceru pojmenovali Arya? Zdroj: distributor seriálu

Seriály, filmy, knihy, komiksy. Všechna tato média slouží nejen jako zdroj zábavy, ale i inspirace. Spousta rodičů si totiž oblíbí jejich hrdiny natolik, že neváhá pojmenovat po nich své potomky.

Trendy mezi dětskými jmény sleduje zahraniční server Nameberry, na jehož výzkumech se podílejí i světoví odborníci. Minulý týden tento internetový průvodce uveřejnil seznam v současnosti nejoblíbenějších jmen pro děti.

Čtěte také: Nejoblíbenějším pivem fanoušků sci-fi, fantasy a hororu jsou Svijany

Aktuálně mezi rodiči vedou postavy z filmu Hunger Games a seriálu Hra o trůny. U Hunger Games je zajímavé, že nepřevládají jména ústředních figur, ale naopak vedlejších aktérů. Populární je Cato pro chlapce a Rue pro dívky.

Co se jmen postav ze Hry o trůny týče, první místa drží Arya a Theon.

Arya na rozdíl od Theona Greyjoye překvapí asi málokoho. Mladší z děvčat z rodu Starků patří mezi hrdiny s velkým počtem fanoušků. Dokazuje to i zisk 124 příznivců mezi čtenáři FANZINE.cz, kteří v červnu hlasovali o nejoblíbenější postavu druhé řady seriálu.

Avšak nejen fantastika inspiruje. V současnosti se objevuje také mnoho římských jmen nebo původně rostlinných názvů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mezi oblíbená dětská jména patří Arya a Theon ze seriálu Hra o trůny

Hide picture