Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Nabízíme 9 filmů, které byste měli navštívit na Festivalu fantazie

Redakce

Redakce

28. 6. 2013

FOTO: OblivionČeský festival mířený na vaši fantazii startuje již dnes 28. června v Chotěboři. Můžete se těšit na létací muže, děsivou Mamu či Mařenku s Jeníčkem na všechny způsoby. Nabízené menu skýtá však mnohem více.

Minimálně herecky ale generál Zod vítězí.

Každoroční loď fantazie s názvem Festival fantazie 2013 vyplouvá. Jaké přístavy filmů si nesmíte nechat ujít? S redakcí jsme pro vás vybrali drobný výčet těch nejzajímavějších.

Mama

29. června od 23:00 

Horor, jehož náplní jsou dvě malé, poněkud zdivočelé dívenky. Své neteře našel po usilovném pátrání v lese v chatrči Lucas (Nikolaj Coster-Waldau). Nejsou však samy, koho si spolu s nimi přivedl domů. Kdo je vychovával a jak mohly tak dlouho samotné přežít?

Není zkrátka máma jako máma. Obzvlášť tu z nového španělsko-kanadského hororu byste doma mít nechtěli. Ačkoliv snímek Mama těží ze zažitých klišé, ze zvláštních efektů se vám budou ježit chlupy na rukou.

video
play-sharp-fill

Hobit: Neočekávaná cesta

30. června a 6. července od 17:00 

Byl jednou jeden Hobit. Jmenoval se Bilbo Pytlík (Martin Freeman). Měl rád pohodlí, klid, spánek, ale hlavně dobré jídlo. Celá spižírna byla napěchovaná nejvybranějšími lahůdkami. Touha za dobrodružstvím ho však vytáhla ven. Ve společnosti třinácti trpaslíků a čaroděje Gandalfa (Ian McKellen) se vydává dobýt zpět město Erebor i s jeho bohatstvím.

Že znáte příběh z Pána prstenů? Zmáčkněte tlačítko zpět a přetočte si příběh na začátek. Dozvíte se, jak Bilbo Pytlík přišel k prstenu, než nastala temná válka Saurona v nadcházející trilogii. Příběh, ve kterém Bilbo prokáže svou odvahu, pomůže trpaslíkům a zažije velké dobrodružství.

video
play-sharp-fill

Temný rytíř povstal

30. června od 20:00 

Závěrečný díl batmanovské trilogie Temný rytíř povstal navazuje s celkově osmiletou mezerou na předchozí díl. Moc se toho ale nezměnilo, takže se v ději můžete zorientovat během pár minut. Tedy pokud jste viděli předchozí díly. Temný rytíř totiž nepatří mezi série, které můžete beztrestně začít sledovat téměř od kteréhokoli dílu, jak bylo zvykem u Batmana s Michaelem Keatonem.

Rytíř se skryl do temnoty, neboť na sebe vzal vinu za smrt Harveyho Denta. S ohrožením v podobě záhadné zlodějky a teroristy Banea však naposledy povstane, aby Gotham zachránil.

video
play-sharp-fill

Atlas mraků

4. července od 11:00

Propojení mnoha příběhů, odlišných postav v různých časech a na mnoha místech, to skrývá Atlas mraků. Jak spolu souvisí a jaké následky zaviní jejich činy? Spojení lidských duší, které k sobě naleznou cestu skrze čas i prostor, tematizuje nový film od sourozenecké režisérské dvojice Andyho a Lany Wachowských a německého vizionáře Toma Tykwera.

Světoznámému bestselleru se dostává přepečlivého filmového kabátu. Pod vymazleným povrchem se však neztrácí to, oč jde v Atlasu mraků především – duše.

video
play-sharp-fill

Muž z oceli

4. července 20:00

Zack Snyder v posledních letech odpočíval. Po epických Watchmenech představil Legendu o sovích strážcích a Sucker Punch, přičemž ani jedním filmem neohromil (snad jen ta vizuální stránka mu pořád jde). Pak se ale vrhl na snad nejznámějšího komiksového superhrdinu, kterého jedni obdivují a druzí ho pro jeho dokonalost nenávidí. A představil takový film, že lépe snad ani natočit nešel.

Chlapec, jenž se liší svými pozoruhodnými schopnostmi, se snaží zjistit, odkud pochází a jaká ruka osudu ho poslala na Zem. Stane se z něj ten správný hrdina, aby mohl zachránit lidstvo před zkázou?

video
play-sharp-fill

Iron Man 3

30. června od 11:00

Není tomu tak dlouho, co očekávaná sci-fi rozzářila plátna našich kin a všichni fanoušci se dočkali superhrdiny, který se jako jediný hrdě hlásí ke své alter-identitě. I když to vlastně zprvu nebude pěkný pohled. Sebestředného a arogantního Tonyho Starka, jenž si je plně vědom své geniality a nijak se tím netají, uvidíme v překvapivé pozici – na dně.

Zodpovědnost za to nese tajemná kreatura jménem Mandarin, který v mžiku přeměnil v prach vše, co Stark miloval. Nyní tudíž nenese na svých bedrech jen záchranu světa a blízkých, na což je už zvyklý, ale i nutnost nalezení sebe sama a odpovědi na drásavou otázku, zda je to Tony, kdo velí Iron Manovi, nebo naopak.

video
play-sharp-fill

Nevědomí

1. července od 20:00

Inteligentní sci-fi filmy aby člověk v současnosti pohledal. Většinou totiž platí, že čím pitomější je zápletka, tím velkolepějších scén se dočkáme. A že je toho v Nevědomí k vidění opravdu hodně. Něco takového by se od režiséra Josepha Kosinskiho dalo očekávat. V jeho minulém Tronovi totiž forma skopala děj do kulata a pustila ze schodů.

Jenže Nevědomí je jiné. Pomalejší rozjezd nám detailně představí život hlavního hrdiny Jacka s tváří neohroženého mrňouse Toma Cruise. Ten spolu se svou partnerkou Victorií (Andrea Riseborough) už pět let pracuje na údržbě Země, zdevastované po útoku mimozemšťanů. To ale není jen tak.

video
play-sharp-fill

Lesní duch

3. července od 23:00

Mladá Mia (Jane Levy) má už odmala špatný život a rozhodne si ho vylepšit drogami. Po tom, co se málem předávkuje, však sama uzná, že je nejvyšší čas s tím skončit a spolu s přítelkyní Olivií (Jessica Lucas), Ericem (Lou Taylor Pucci), svým bratrem Davidem (Shiloh Fernandez) a jeho přítelkyní Natalií (Elizabeth Blackmore) odjedou na rodinnou chatu uprostřed lesů, plnou vzpomínek z jejich dětství.

Lesní duch je žánrová jednohubka obalená zvratky, krví, slizem a stylovostí dávkovanou po hromadách. Nejlepší horor za hodně dlouhou dobu, kterému je slovo kompromis naprosto cizí. Po intenzivní hodině a půl se chce zcela rozemletému divákovi tleskat a křičet: „Prosím, stáhni mě do… lesa.“

video
play-sharp-fill

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

5. července od 11:00

Příběh o perníkové chaloupce slýcháme už odmalička. Tatínek odvedl Jeníčka s Mařenkou do lesa, kde je uprostřed noci nechal napospas svému osudu. A také ježibabě, které se zachtělo urožnit si k snídani dětskou pečeni. Co nám ale rodiče zatajili, bylo pokračování příběhu, jakmile mazaní sourozenci šoupli babu do pece.

Jak prozrazuje už název filmu, z obou jsou teď ostřílení lovci čarodějnic, kteří putují z města do města, navlečení do těsných kožených oblečků a s opravdu vytuněným kvérem. A přestože těmhle drsňákům táhne na třicet, stále se nechávají oslovovat Jeníčku a Mařenko, což u vás vyvolává salvy smíchu a to je jenom dobře.

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nabízíme 9 filmů, které byste měli navštívit na Festivalu fantazie

Hide picture