Menu
FANZINE.cz
Komiks

Návrat Temného rytíře: Animovaný boj proti dystopickému Gothamu pokračuje

Redakce

Redakce

22. 11. 2012

Millerův Návrat Temného rytíře se dočkal dvoudílné animované adaptace. První část už je na trhu a druhá je plánována na leden 2013. Podívejte se na oficiální trailer.

Epochální komiks Návrat Temného rytíře (1986) od Franka Millera a Lynn Varleyové se konečně dočkal animovaného zpracování. Přitom jde o vůbec první dvoudílnou adaptaci v rámci projektu DC Universe Animated Original Movies, za kterým stojí Warner Bros. Animation a DC Comics.

První část filmu byla do americké distribuce uvedena v září tohoto roku; vydání druhé a zároveň závěrečné části je naplánováno na 29. ledna 2013.

Ačkoliv měla první polovina animovaného Návratu Temného rytíře pár nedostatků (například neuspokojivá transformace televizních vstupů z komiksového do filmového média), jedná se prozatím o velmi povedenou adaptaci.

Režisér Jay Oliva navíc v traileru na druhou polovinu filmu slibuje velkolepé finále netopýří legendy, plné zásadních citací z Millerovy komiksové předlohy, a všem fanouškům Batmana tak nezbývá, než se těšit.

Batman: The Dark Knight Returns, part 2 (video film)

Animovaný/Akční
USA, 74 min

Režie: Jay Oliva
Hrají: Peter Weller, Ariel Winter, David Selby, Michael Emerson, Michael McKean

Uvedení do distribuce v USA: 29. leden 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návrat Temného rytíře: Animovaný boj proti dystopickému Gothamu pokračuje

Hide picture