Menu
FANZINE.cz
Komiks

Nenechte Hellboyovu vedlejší sérii Ú.P.V.O. pozřít Žabím morem

Ondřej Pešek

Ondřej Pešek

5. 2. 2015

Už jsme informovali o nové edici vydavatelství Comics Centrum Na přání. Po úspěšném Zámku a klíči přichází třetí díl hellboyovské bokovky Ú.P.V.O. A zatím to vypadá, že komiks s podtitulem Žabí mor překoná i syna Stephena Kinga.

uvodni Mike Mignola: U.P.V.O. #3

Na světlo boží se z tajné laboratoře dostane žabí mor. A co se týče Rasputina, není všem jeho plánům konec. Ostatně nejen klaďasové mají své epigony. Vypadá to, že agenti Úřadu pro paranormální výzkum a obranu budou mít opět co na práci.

S třetím dílem nesoucím lákavý podtitul Žabí mor se opět vrací Mike Mignola. Což znamená, že po povídkách v Duši Benátek, kde se mísily dobré a sušší, bychom se měli vrátit ke kvalitě pekelného chlapce. Minimálně Mignolovo jméno slibuje, že atmosféra pěkně zhoustne. A že se ponoříme do našich postav hlouběji (zdravíme Abea Sapiena a jeho velké tajemství).

Mike Mignola: U.P.V.O. #3

Mignola ale obstará jen scénář. Kresebně se komiksu ujal Guy Davis, kterého mohou čeští čtenáři znát jen z několika povídek. V Crwi mu vyšel kraťas Kago no tori, podepsal se do Hellblazera a Terminátora, ale jeden příběh má i ve druhém Ú.P.V.O. Konečně tak bude možnost poznat ho komplexněji.

A protože kniha vychází v edici Na přání, opět jde jen o to sehnat minimálně pět set fanoušků, kteří si na stránkách vydavatelství komiks předobjednají, aby vyšel. Pokud vše vyjde, jak má (čemuž se dá věřit, zatím roste šancemetr pěkně a čas je až do 22. února), komiks by se měl na pult vyvalit 23. března.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nenechte Hellboyovu vedlejší sérii Ú.P.V.O. pozřít Žabím morem

Hide picture