Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Nové fantasy knihy na březen 2013: Nádherné bytosti, Kate Daniels i Tina Salo

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

2. 3. 2013

Březen – s knihou si zalezem. I tak by se dalo pozměnit známé rčení, zvláště, když k tomu venkovní počasí tolik vybízí. Co si pro čtenáře připravila knižní nakladatelství? Udělali jsme pro vás výběr toho nejzajímavějšího.

V březnu čeká čtenáře nové vydání Nádherných bytostí i závěrečný díl série. Zdroj: distributor filmu

V březnu čeká čtenáře nové vydání Nádherných bytostí i závěrečný díl série. Zdroj: distributor filmu

Simon Toyne: Klíč

Druhá kniha Ruinské trilogie, pokračování knihy Sanctus, která v roce 2011 získala ocenění nejlepší konspirační titul roku.“ V nemocničním pokoji ve městě Ruina leží Liv Adamsenová. Pamatuje si, že vešla do Citadely, nejstaršího obydleného místa na zemi, vybavuje si však jen temnotu, která ji v hoře obklopovala. Temnota náhle začíná šeptat. Šeptá slovo klíč… Pro tajemného žoldáka, přezdívaného Duch, je Liv klíčem k odhalení nejdůležitějšího tajemství lidstva. Pro bratrstvo v Citadele je její návrat do hory klíčem k uzdravení ze smrtelné nákazy.

Vydává nakladatelství Knižní klub 28. 3. 2013.

Ilona Andrews: Magie zabíjíIlona Andrews: Magie zabíjí 

Pátá kniha série Kate Daniels. Kate Danielsová možná odešla z Řádu rytířů milosrdné pomoci, ale stále se brodí až po kolena v paranormálních problémech. Nebo by se jimi spíš brodila, kdyby ji někdo najal. Založit si vlastní kancelář se ukázalo náročnější, než by čekala, zvlášť když teď Řád očerňuje její jméno. Situaci jí taky moc neulehčuje, že se mnoho potenciálních klientů nechá odradit představou, že by mohli vzbudit hněv Pána šelem, který se stal Katiným druhem.

Vydává nakladatelství Fantom Print  v březnu 2013.

Kami Garcia  a Margaret Stohl: Nádherné vykoupení

Čtvrtá kniha série Kronika prokletých zaklínačů. V ohromujícím závěru Kroniky prokletých zaklínačů má Ethan po tragických událostech Osmnáctého měsíce jeden jediný cíl: najít cestu zpátky ke své milované Leně. Ta se v Gatlinu snaží o totéž a chce Ethana zpátky za každou cenu. Ale nebezpečí číhá všude a jejich úsilí možná nebude stačit k tomu, aby opět změnili svůj osud. Zřejmě by bylo dobré zmínit, že Knižní klub v březnu plánuje i dotisk prvního dílu ságy s názvem Nádherné bytosti, tentokrát s filmovou obálkou.

Vydává nakladatelství Knižní klub 20. 3. 2013.

Petra Neomillnerová: Tanec s carevnou

Šestá kniha série Tina Salo. Velké Rusko, matička Moskva a tundra kolem Norilska, tam se ztratí víc, než jen jedna upírka. Tina s Kayem musí opustit vlídnou náruč Prahy, města na Vltavě, a tak se vydávají na Sibiř hledat uneseného Timoteje. Na Sibiř míří i Dyre, nepochopený otec, který tolik touží po moci i po poslušné dceři. I díky němu se za polárním kruhem Tina setká s rodinou – s celou rodinou… Snad se setkání s Tinou po dvou letech dočkají i čtenáři.

Vydává nakladatelství Brokilon v březnu 2013.

Amanda Hocking: Boj o trůnAmanda Hocking: Boj o trůn

Závěrečná kniha trilogie Svět Tryllů. Wendy Everlyová čelí nepříjemné volbě. Trylly může zachránit před nemilosrdnými nepřáteli jen tím, že se sama obětuje. Pokud se nevzdá Vittře, její lid se ocitne v brutální válce s neporazitelným nepřítelem. Ale jak by Wendy mohla opustit přátele, i když je to jediná možná cesta k jejich záchraně? V sázce je všechno, protože království není to jediné, co by mohla ztratit. Poté, co se zamilovala do Finna i Lokiho, se musí rozhodnout, koho bude milovat navždy…

Vydává nakladatelství Fortuna Libri v březnu 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové fantasy knihy na březen 2013: Nádherné bytosti, Kate Daniels i Tina Salo

Hide picture