Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Nové sci-fi filmy na DVD: Hobit bojuje s Legendární partou

Redakce

Redakce

26. 3. 2013

Kina už má úspěšně za sebou, v dubnu se první část Hobita dočká i DVD placky. Aby toho fantasy nebylo málo, vychází také animáky Legendární parta a Frankenweenie: Domácí mazlíček.

Hobit se diví. A to ještě neviděl draka. Zdroj: Warner

Hobit se diví. A to ještě neviděl draka. Zdroj: Warner

Hobit: Neočekávaná cesta (recenze, trailersoundtrack)

FOTO: Hobbit PosterBilbo Pytlík vyráží na dobrodružnou výpravu s cílem získat pro trpaslíky jejich dávno ztracené království Erebor. Cesta do divočiny vede přes tajemné země, kde se to hemží zlobry, skřety a kouzelníky. V jeskynním systému Bilbo narazí na Gluma, od něhož získá do svého vlastnictví prsten, který mu navždy změní život.

Původně měl Hobita režírovat Guillermo del Toro, jenomže problémy s financemi jej přiměly celý projekt opustit. Pár měsíců po jeho odchodu se režie ujal Peter Jackson, který předtím natočil trilogii Pán prstenů. Ani on to ale neměl jednoduché: těsně před začátkem natáčení mu totiž praskl žaludeční vřed.

Hobit: Neočekávaná cesta (The Hobbit: An Unexpected Journey), Dobrodružný/Fantasy, USA/Nový Zéland, 2012, 169 minut, Režie: Peter Jackson, Hrají: Martin Freeman, Ian McKellen, Cate Blanchett, Stephen Hunter, Peter Hambleton

Vychází: 10. dubna

video
play-sharp-fill

Legendární parta (recenze, trailer)

legendární partaRozdávají dětem radost, ale nikoho asi ještě nenapadlo, že by také uměli rozdávat rány. Řeč je o skupině superhrdinů – Víle Zuběnce s armádou minivíl, drsném Velikonočním Zajdovi, mlčenlivém Sandmanovi a bohatýrském Santovi v obklopení sněžných mužů. Jakmile dojde ke střetu se zlým Bubákem, který chce vzít dětem radost ze života, povolají ještě na pomoc rošťáka Jacka Frosta.

Potrhlý animák z dílny Dreamworks zaujme provokativním humorem, nemalou dávkou akce, svižným vyprávěním a sympatickými postavami. Veškeré scény působí roztomile (aniž by to ale bylo vyloženě otravné), skrze vývoj postavy Jacka Frosta se divák dočká i nezbytného poučení.

Legendární parta (Rise of the Guardians), Dobrodružný/Animovaný/ Fantasy, USA, 2012, 9é minut, Režie: Peter Ramsey, Hrají: Chris Pine, Alec Baldwin, Hugh Jackman, Jude Law, Isla Fischer

Vychází: 17. dubna

video
play-sharp-fill

Frankenweenie: Domácí mazlíček (Frankenweenie, recenze)

frankenweenie-plakatKdyž mladý Victor nečekaně přijde o svého milovaného psa Sparkyho, povolá na pomoc vědu a svého nejlepšího přítele přivede znovu k životu – jen s několika drobnými změnami. Snaží se svůj výtvor ukrývat, ale když se Sparkymu podaří uniknout, zjistí Victorovi spolužáci, učitelé i ostatní obyvatelé města, že znovuzrození může mít příšerné následky.

Vizuální lahoda z dílny Tima Burtona je výsledkem trpělivé tvůrčí práce. Všechny postavičky totiž Burton modeloval ručně, jen za pomoci mechanických nástrojů, aniž by využil počítačovou techniku. Z hlediska příběhu je zde rozveden kraťas Frankenweenie z roku 1984, za nějž Burtona propustili od Disneyho (údajně tehdy nedodržel rozpočet a filmu vdechl příliš ponurou atmosféru).

Frankenweenie: Domácí mazlíček (Frankenweenie), Animovaný/Fantasy/Sci-Fi/Horor/Komedie, USA, 2012, 87 minut, Režie: Tim Burton, Hrají: Winona Ryder, Atticus Shaffer, Tom Kenny, Catherine O´Hara, Charlie Tahan

Vychází: 24. dubna

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové sci-fi filmy na DVD: Hobit bojuje s Legendární partou

Hide picture