Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Nový film Dark Shadows je peklo na zemi a Burtonův ráj

Matouš Márai

Matouš Márai

23. 1. 2012

Tim Burton se nezapře. Upíři, vlkodlaci a čarodějnice jsou v jeho filmech stejně často jako Johnny Depp. 11. dubna letošního roku se dočkáme remaku fantasy, hororové soap opery Dark Shadows. A ano uvidíme i Johnyho.

Taková normální rodinka, Zdroj: distributor filmu

Původní série Dark Shadows běžela na televizních obrazovkách v letech 1966 – 1971 a odvysíláno bylo 1 225 epizod. V pokusu o oživení po dvaceti letech bylo natočeno pouhých 12 epizod a seriál skončil. Za projektem a charaktery stojí Dan Curtis. V novém filmu jsou postavy podepsány taktéž jeho jménem. Za scénářem stojí Seth-Graham Smith a režie se ujal již zmíněný Tim Burton.

Nejlepší filmy Tima Burtona, bavte se dekadencí

Příběh začíná v roce 1752, kdy Barnabas Collins (Johnny Depp) se svou rodinnou odjíždí z Anglie do panství Collinsport v Novém světě. O dvacet let později se Barnabas stává mužem, a ne ledajakým, bohatým playboyem, jež má život před sebou. Co však čert-Burton nechtěl, Barnabas zlomí srdce čarodějnici, která jej potrestá ultimátním trestem. Změní jej v upíra a pohřbí za živa. Po dvou stoletích se Barnabas vrací a sídlo rodiny nachází v ruinách. Gothický fantasy příběh začíná.

V hlavních rolích navíc uvidíme i Evu Green, bývalou Bondgirl a modrookou blondýnku Michelle Pfeiffer. Je nač se těšit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nový film Dark Shadows je peklo na zemi a Burtonův ráj

Hide picture