Menu
FANZINE.cz
Horory, hororové knihy

5 nejočekávanějších zahraničních knih roku 2013. Vyjdou Gaiman, Hill i Bacigalupi

Marek Hofman

Marek Hofman

16. 1. 2013

cory-doctorow-homeland-prioritaNelze předpokládat, že by se všechny knihy vydané v zahraničí objevily na českém trhu. Řada autorů si však u nás vydobyla patřičné renomé a jejich romány bývají pravidelně překládány. U následujících knih, jež letos vyjdou, je téměř jisté, že se dostanou do rukou i tuzemským čtenářům.

Mezi očekávané knihy patří i Homeland od Coryho Doctorowa. Zdroj: výřez ze zahraniční obálky

Mezi očekávané knihy patří i Homeland od Coryho Doctorowa. Zdroj: výřez ze zahraniční obálky

Cory Doctorow: Homeland

Antiutopická sci-fi Malý bratr kanadského spisovatele Coryho Doctorowa vyšla v roce 2011 také u nás. Příběh sedmnáctiletého hackera zaujal spoustu čtenářů. Pochvalovali si jej také recenzenti a dočkal se řady nominací na prestižní literární ceny, z nichž několik úspěšně proměnil.

V únoru má vyjít pokračování Malého bratra, román Homeland. Děj knihy se odehrává o několik let později. Marcus pracuje jako webmaster pro politika slibujícího reformy, jež mají zabránit zhroucení ekonomiky. Jeho bývalá nemesis Masha mu předá flash disk obsahující důkazy o proradnostech různých podniků a vlády. Záhy na to ji unesou stejní agenti, jež před lety drželi a mučili Marcuse.

Joe Hill: NOS4A2

Syn populárního autora hororů Stephena Kinga Joe Hill pomalu ale jistě získává na stejné oblibě. Fanoušci hororů vychvalují jak jehoobálka Joe Hill NOS4A2 (US) debutový román Černá krabice, tak knihu Rohy, podle níže se v současnosti natáčí film. Hill zabodoval také s komiksem Zámek a klíč.

Letos se zahraniční čtenáři dočkají jeho nového románu NOS4A2. Název je odvozen od čísla poznávací značky starého automobilu. Ten vlastní Charles Talent Manx, šílený únosce dětí, které vozí na místo, jemuž říká Christmasland. Utéct Manxovi se podařilo pouze jediné dívce, Victorii McQueenové.

Od jejího hrůzného zážitku už uběhlo spoustu času a Victoria se snaží zoufale zapomenout. Děsu však není konec. Manx se opět vydal na cestu a našel si nového pasažéra. Victoriina jediného syna.

Charlaine Harris: Dead Ever After

Upíří série Pravá krev vychází od roku 2001 a dočkala se i seriálové podoby. Její autorka Charlaine Harris dosud napsala dvanáct dílů a na letošní květen chystá poslední román. V něm se osud hlavní hrdinky Sookie Stackhouseové definitivně uzavře.

Dead Ever After, třináctá kniha série, nezačíná zrovna optimisticky. Sookie je obviněna z vraždy a následně zatčena. Problémy se navíc vrší. Hrdinka přijde na šokující odhalení. Louisianské městečko Bon Temps bylo vystavěno na lžích a nic není takové, jak se dříve zdálo.

Neil Gaiman: The Ocean at the End of the Line

Britského spisovatele Neila Gaimana znají téměř všichni fanoušci fantastiky. Proslul knihami Nikdykde, Coralina či Hvězdný prach. obálka Neil Gaiman: The Ocean at the End of the LaneKaždý z jeho dalších románů čtenáři očekávají s nadšením. Nového přírůstku se dočkají letos v červnu.

Příběh knihy The Ocean at the End of the Line začíná v době, kdy bylo ústřednímu protagonistovi sedm let. Tehdy došlo k narušení pradávných sil a na svět se dostala temná stvoření, která hrdinu oberou o vše kromě jeho života.

Paolo Bacigalupi: The Water Knife

Na srpen se mohou těšit příznivci amerického autora Paola Bacigalupiho. Objevit by se totiž měla spisovatelova nová kniha s názvem The Water Knife.

Stejně jako v románu Dívka na klíček a povídkách obsažených ve sbírce Čerpadlo 6 řeší autor i v novém příběhu ekonomické a ekologické problémy světa blízké budoucnosti. Popisuje válku o vodu, kterou mezi sebou vedou Phoenix a Las Vegas. Otázkou je, jak dlouho dokáží města udržet své zásoby vody.  A jak cenné se stane tajemství ohledně jejího nového zdroje.

Kromě výše zmíněných vyjdou letos v zahraničí i jiné zajímavé tituly, o kterých FANZINE.cz již informoval. Jde o dvojici nových románů Stephena Kinga – Joyland a Doctor Sleep – a také zapomenutý epos o legendárním anglickém králi The Fall of Arthur od J. R. R. Tolkiena.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 nejočekávanějších zahraničních knih roku 2013. Vyjdou Gaiman, Hill i Bacigalupi

Hide picture